Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Akinek járógipszben van a...

Akinek járógipszben van a lába, mennyire tud vele ténylegesen, normálisan járni, közlekedni?

Figyelt kérdés

Vagy a járógipsz csak azt jelenti, hogy a lakáson belül lehet vele mozogni? Vagy azzal lehet menni rendesen suliba meg dolgozni, bevásárolni, mozi stb.?


Akinek volt már járógipszbe téve a lába, te mennyit mozogtál vele?


És mennyire volt kényelmetlen járógipszet hordani sok héten keresztül? Mennyire más, mint ha cipő van simán a lábadon?



2017. febr. 4. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Bárhova mehetsz, csak kényelmetlen, mankó sem árt mellé. Nem hajlik ugye a boka, ezért mintha egy falábat emelgetnél állandó jelleggel. Meg emellé még nehéz is.


Viszonylag sokat mozogtam vele, mert lift nem volt a suliban, az osztálytermünk pedig a harmadikon volt. Később tudtam BKV-zni is vele (mikorra jobban megszoktam, néhány nappal később). Sőt, még az állatkertbe is eljutottam, persze gyakori üldögéléssel, és csak egyszer mentem körbe.


Arra vigyázz, hogy ilyenkor könnyen megfázhat a láb benne, vastag zoknikat kell ráhúzni, illetve széles szárú nadrággal befedni a gipszet, mert nem túl jó hőszigetelő.

2017. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!