Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan tudnék véget vetni a...

Hogyan tudnék véget vetni a derékfájásomnak? Édesanyám szerint gerincsérv tünete amit érzek.17/F

Figyelt kérdés

Tegnap este már hasogatott. A derekamtól éles fájdalmat éreztem átkúszni a jobb lábamba hol a csípőmig, hol a térdemig hasított le. Olyan szinten, hogy nem tudtam ráálni a jobb lábamra. Naná, hogy utána elmúlt és egy "semmib ajom" felkiáltással edzettem egyet (nem emeltem fej fölé semmit, és a legnagyobb súly is csak 20 kg volt amit használtam). Anyám szerint gerincsérv tünete amit érzek. Most itthon vagyok, nem mentem iskolába. Kétszer is bekentem a derekamat és a lábamat lóbalzsammal, meg kaptam egy Apranaxot. Ezt követően mit kéne tennem hogy legalább a héten még valamikor tudjak suliba menni? tornáztassam, hason feküdjek? most éppen nem fáj, csak olyan gyengének érzem a derekam. Mintha nem tartana, vagy hasonló...



17/F



2017. márc. 21. 11:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Elgondoltam valamit. Nem tegnap este fájt, hanem délután, utána elmúlt, edzettem, és este még jobban rákezdett, meg még ma is fáj, de suliba azért nem mertem menni mert egész nap lépcsőzhetnék, meg nem tudnék annyit ülni egy helyben. Itthon is hol fekszek, hol ülök, hol sétálgatok szép lassan.
2017. márc. 21. 11:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosról hallottál már?
2017. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz. Ő majd megállapítja, hogy pontosan mi a baj. Ha ez megtörtént, csak utána lehet a kezelésen gondolkodni.

Az biztos, hogy az edzés most nem jó. Sőt, talán a hibásan végzett gyakorlatoktól lett az egész.

2017. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tippeltem kellene, akkor azt mondanám, hogy mint sokan mások, te is rosszul edzel és nem figyelsz oda, hogy nem derékból kell emelni, tönkreteszed a porckorongokat
2017. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem is derékből emeltem, hanem guggolva, de az a baj hogy most nincs háziorvos, de amit lesz megyünk! Köszöntem mindenkinek, kaptatok zöldet.
2017. márc. 21. 11:39
 6/9 Alain Delon ***** válasza:
Ülőideg-becsípődésnek tűnik. Semmiképpen ne eddz vele. Semmilyen kencefice nem segít rajta. Ha nem erőlteted feleslegesen, előbb-utóbb elmúlik.
2017. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy sokat ülök gép előtt (imádok valamiért gépen könyvet olvasni)
2017. márc. 21. 11:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Klasszikus lumbágó. Az esetek kevés százalékában van gerincsérv a háttérben, Nálad sem az lesz szerintem.

Nagyon akut esetben pihenés, fekvés, ellazulás, diclophenac injekció vagy gyógyszer. Utána gerinctorna életed végéig és nem fog kiújjulni

2017. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*kiújulni ...
2017. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!