Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Édesanyám autóbalesetes nyílt...

Édesanyám autóbalesetes nyílt koponya töréssel? Állítólag rendben van az agya nem sérült. Mégis félrebeszél?

Figyelt kérdés
sok töréses sérülése is van. A fejében nagy volt a nyomás így altatták tobb mint egy hétig. az mondják, hogy tiszta a tudata, mert ha kérsz valamit megcsinálja. minket is felismer, de azt sem tudja hol van. Régi eseményekről karattyol és azt hiszi otthon van vagy a munkahelyen vagy benzinkúton stb. Mikor számíthatunk rá hogy kitisztul neki rendesen a tudata? A koponya sérülés a mozgás és látásközpontnal van. Mozgatja a végtagjait, bár felkelni nem tud. a látását nem tudom mert napok óta nem lehet orvost elérni a kórházban. a baleset lassan két hete volt.
2017. ápr. 12. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anyukámnak agyvérzése volt, nem nagy területen, de a beszédközpontot érintette. 3 hónap után tudott újra érthető szavakat mondani, és fel is épült azóta, kb.fél év alatt. Mindenképp a kezelőorvosát próbáljátok elérni, ő tudja, mi a pontos probléma.
2017. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ! Neki a legtöbb amit mond az érthető csak éppen nem a valóság.
2017. ápr. 12. 19:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbálj megnyugodni, ez nagy baleset lehetett. Ilyenkor előfordul, hogy az álmait mondja el. Ha itt tartotok már, bizonyáéra felépül, de az agy egy kényes szerkezet, nem lesz könnyű. Kitartást, és mielőbbi jobbulást!
2017. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen. Igen szörnyű baleset volt. Minden porcikája össze van törve és ugye a nyílt koponya törés is. A sebész a műtét után első este azt mondta semmi esélye hogy túléli. Ahhoz képest egész jól alakul eddig. Elvileg már nincs életveszélyben. Csak nehéz így látni, hogy össze vissza beszél szegény és nem tudok neki segíteni. Meg épp a baleset után derült ki hogy terhes vagyok ikrekkel és már annyira várta. Próbáltam neki mondani, de sajnos nem nagyon tudja felfogni, hogy mi van és valószínű nem is emlékszik rá másnap. Meg az is érdekes, hogy mikor felébresztették első nap sokkal inkább volt valóságtudata és ahogy halad előre egyre jobban tud beszélni, de egyre több hülyeséget is beszél szegény.
2017. ápr. 12. 20:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Figyu.A mi balesetünknél az anyósülésen a srác nem volt bekötve és szétfejelte a szélvédő kasztni találkozását. Neki nem tört be a koponyája mint anyudnak mégis félrebeszélt 1hétig.
2017. ápr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ok. Akkor adunk neki meg időt. Koszi a valaszokat
2017. ápr. 14. 13:32
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez lehet egy sokkhatás is,idő kell,de ha az orvosok azt mondják rendbejön,akkor úgy is lesz.
2017. ápr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
sziasztok! ha valaki nézné később ezt a kérdést szerencsére egész jól van anyum. A gondolkodása teljesen kitisztult és jár segédlet nélkül. Csak hát még mindene fáj és izom gyenge így lassan totyorászik. Saját magát rendben tudja tartani tisztaság ügyileg, csak hajolni nem tud és a kádba is be kell segíteni. Nagyon gyorsan és szinte csodával határos módon javul. Nem tudom hogy más ilyen sérült hogy javult volna, csak le akartam írni, hogy most hogy van. A baleset március 31-én volt és 3 órás koponya műtét után az orvos azt mondta semmi esélye. Valamint szinte minden porcikája törött. Ebből épülget most fel. Aminek mi nagyon örülünk!!!!!!
2017. júl. 2. 18:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy van azóta anyukád?
2018. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdést!

Azóta teljesen felépült. Mi rokonok néha észrevesszük, hogy becsuszik 1,2 mondat ami hülyeség vagy 1000x ismételt, vagy régi dolog, de alapjaraton teljesen jól van. A baleset előtt is voltak már ritkán felrecsuszott mondatai. Ugye már idősebb és az idegei sem voltak rendben előtte sem. Fizikailag már kicsit más. Járni tud, de lassan és mindene fáj. Sokminden rosszul forrt össze, de kockázatos lenne újra műteni.

De mindent össze vetve felépült. Ugyan úgy éli az életét mint eddig. Dolgozni nem tud, de ennyi.

2018. aug. 4. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!