Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokám gipszben. Vérhígítót...

Bokám gipszben. Vérhígítót kell szúrjak a hasfalba. Nektek látszott a helye, Nekem igen, sőt az egyik borzasztó kék (5cm átmérő). Normális?

Figyelt kérdés
2017. máj. 13. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

igen, előfordul, mivel a maga a szer gátolja a véralvadást, ezért a szúrás helye sokáig vérzik és bekékül.


Hogy ezt megakadályozd, azt szokták javasolni, hogy mielőtt beadod az injekciót, ne légtelenitsed teljesen a fecskendőt, hanem egy kb. fél centis buborékot hagyjál a tetejében és azt is nyomjad be a hasfalba. Ettől semmi bajod nem lesz, viszont maga a szer mélyebbre kerül a szövetek közé (az utána kijövő levegő mélyebbre nyomja) és így nem kékül be (annyira) a bőr alatt.

2017. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Már azt hittem rosszul csinálom.
2017. máj. 13. 22:26
 3/3 anonim válasza:
Nekem kórházban szúrták az ápolók és mind lila lett. Szóval nem te vagy ügyetlen rz ezzel jár sajnos.
2017. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!