Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Rendszeresen kiújuló, fájdalma...

Rendszeresen kiújuló, fájdalmas gennyes kelések, tályogok, furunkulusok? Nagyon fontos.

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok. Egész életemben mindig is jó immunrendszerem volt. Évente talán ha egyszer kapott el a legnagyobb influenza szezonban valami, és talán kétévente volt olyan hogy tényleg nem tudtam kimozdulni otthonról 2-3 napig.

De egyébként mindig egészséges voltam.

Aztán tavaly októbertől testi roncs lettem.

2016.október közepén egy tályog alakult ki, mondhatni magától a jobb talpamon. Nem léptem se szögbe, se szilánkba, se semmilyen egyéb felszíni sérülést okozó tárgyba. Annyi történt, hogy 3 nap leforgása alatt egy a fél talpamat elfoglaló vörös gennygombóc alakult ki. ezt megműtötték, a talpam túlélte, és két hét gipsz után ismét elkezdhettem járni.

Ezután nagyjából 2 héttel az orromon alakult ki egy furunkulus. Megduzzadt, éreztem hogy mélyen az orrlyukamban van egy nagy gumó, ami feszít. Antibiotikummal ezt is rendbe hozták. Ezt követően hetente alakult ki hasonló, de csak fájt az orrom, nem dagadt be.

2017.Január közepén a bal farpofámon alakult ki egy tályog. 2 napig nem tudtam orvoshoz menni, mikor odamentem azonnal szike alá kellett feküdnöm. Ismét antibiotikum kúra, ismét hidrogén peroxidos kezelgetés.

Aztán most április végén a jobb térdemen egy közönséges kis pattanást kinyomtam, már aznap este égető, heves fájdalmat okozó, nyomásérzékeny duzzanat lett belőle, 1 nappal később meg hatalmas gennyes kelés. Egy zuhanyzás alkalmával kifakadt, utána házilag jóddal és hidrogén peroxiddal ápolgattam. Ez szerencsére orvos nélkül eltűnt, de egy hétig kínzott.

Aztán most soron következett a bal térdem. Ugyan az a történet, apró pattanás, ezt más sokkal körülményesebben, jól letisztítva kinyomtam, és ismét itt ülök egy folyamatosan lüktető, gennyes, duzzadt keléssel, ami borzasztóan fáj.


Kérlek segítsetek.

Nem tudok munkába menni, nem tudok iskolába menni, borzasztóan kimerülök ha csak a buszmegállóig kell kimennem, és a szexuális életemet is teljesen gátolják ezek a gennyes szörnyűségek.


Nem iszom, nem drogozom, nem dohányzom, eszem rendesen gyümölcsöket, zöldséget, folyadékot is viszek be. Nincsenek bőrsérüléseim, és minden nap tisztálkodom.


Egyedül már csak a pszichoszomatikus betegségre tudok gondolni, mert borzasztóan sokat stresszelek, és sokszor vagyok dühös.

Mit tehetek?

Az összes orvos csak vállat vont mikor kérdeztem, hogyan előzhetném meg ezeket.


Köszönöm



2017. máj. 17. 02:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
66%

HIV fertőzést ellenőrízted?


Valószínűleg immunhiányos tünetegyüttesről van szó (nemcsak HIV okozhatja). Nagyon gyakran kapsz fertőzéseket.

2017. máj. 17. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az kizárt. Voltam nemrég (április elején) véradáson, ott a laborból ki kellett volna derülnie a HIV-nek. Plusz a barátnőmön kívül egyetlen szexuális partnerem sincs.

Nem kerültem kapcsolatba senki más vérével se, és nem vágtam meg magam mondjuk más borotvájával se magamat.


És igen, gyakran. De nem értem miért?

2017. máj. 17. 10:11
 3/14 A kérdező kommentje:

De az immunhiányos tünetegyüttes igaz lehet, sőt, valószínűleg az.

Utánaolvasva megfelel rám a szekunder immunhiányos tünetegyüttes, mert csak a kamasz korom legvégére jelentkeztek ezek.

2017. máj. 17. 10:23
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia, sikerült megtudni valamit? Ugyanez a bajom... elöször a combomon jött ki aztan az orromban, most meg a fenekemen :( nagyon kétségbe vagyok esve...
2017. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pont két hete volt hogy a térdemen alakult ki egy újabb gennyes kelés, egy teljesen hétköznapi kis pattanásból.


Egy kis fehér közepű pattanás jelent meg a térdemen. Direkt nem nyúltam hozzá, vártam hogy másnapra megkeljen.


Ez meg is történt, reggel alig tudtam ráállni a lábamra. Mentem vele a helyi traumatológiára. Ott ismét el kellett mesélnem mi bajom is van. Mert az hogy térd gyulladás nem megfelelő megnevezés. Nem az ízület volt begyulladva, hanem a bőr, és az ízületi pólya.

Szóval kb elmondtam.

Azt mondták várjak, mert súlyosság szerint hívják a betegeket. Leültem és vártam.

Behívtak és megnézték. Azt mondták hogy valóban sürgős, mert ez eléggé gyorsan még inkább elfertőződhet.

Felírtak antibiotikumot, és gyulladáscsökkentőt, valamint mondták hogy dunszt kötést kell rá tennem. Mindezt megtettem, és másnapra már határozottan jobb lett. Az azutáni napon pedig teljesen fel is szívódott a középső gennyes rész, és már csak piros duzzanat volt. Egy két nappal ezután már csak egy kis piros rész volt ahol hámlott a bőr, de az ízület teljesen egészséges lett, rá tudtam állni a lábamra és be tudtam hajlítani a térdemet.


Nem kell megijedni, csak gyorsan orvoshoz kell menni, és antibiotikumot kérni. Kicsit menni fog a hasad, de pár napon belül egészséges leszel. Ezért megéri.

Megelőzni meg sehogy nem lehet.

2017. nov. 16. 01:47
 6/14 anonim ***** válasza:
Én vagyok megint, aki írtam legutobb, köszönöm a válaszod. Holnap az orvosnál kezdek, de az lenne még a kérdésem, hogy te kivizsgáltattad magad? Mármint, hogy mitöl keletkeznek ezek a tályogok. Küldtek valamilyen kivizsgálásra?
2017. nov. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Remelem még olvassátok! Nektk kiderult azota valami? Nekem ugyanezek a tüneteim :((

2018. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdésnél már én is írtam, hogy ugyanebben vagyok. Kikészültem én is.
2018. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Megint én, utolsó... Már 12 gyulladásnál tartok.
2018. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6 hónap alatt, ez lemaradt.
2018. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!