Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miféle hólyag lehetett a lábamon?

Miféle hólyag lehetett a lábamon?

Figyelt kérdés
Szombaton észrevettem egy kis sötét foltot a bal lábszáromon. Először azt hittem hogy egy kullancs de közelről megnézve láttam hogy apró vérrel töltött hólyag. Nem nyúltam hozzá, semmit se csináltam vele. Másnap azt vettem észre, hogy a hólyag már nincs, helyén apró piros pont, körülötte kb 1 centi átmérőjű halvány piros folt. Ekkor se kezdtem vele semmit pedig nem ártott volna fertőtleníteni és leragasztani. Ismét másnap azaz hétfőn a piros halvány folt már nem halvány volt hanem erősebb színű, a középső pötty helyén sárgás gennyszerű váladék szivárgott, az erősebb kis piros folt körül ehy elég nagy kb tenyérnyi halvány folt keletkezett. Kedden már fájt is kicsit azon a tenyérnyi részen, meleg volt ott a bőröm. Ezt a bőrfelületet Tetran kenőccsel bekentem, azz erősen piros részt pedig Bepanthen sebgyógyító kenőccsel kentem, jegeltem. A bekenés és jegelés után a forrósága a bőrnek és a fájdalom elmúlt, most viszont a az egész halványpiros részen viszket a bőröm, kicsit belázasodtam (nem tudom van-e összefüggés a kettő között.). Mi lehetett az a vérrel töltött hólyag, illetve mit kellene tennem, el fog múlni?

2017. máj. 31. 01:02
 1/2 A kérdező kommentje:
Jelenleg így néz ki, a külső halvány piros folt nem látszik a képen [link]
2017. máj. 31. 01:05
 2/2 anonim ***** válasza:
Leginkább orvoshoz kéne menned. Ez elfertőzödött kis seb lehet. Ha dolgozol menj be este a balsebre ott is kitisztítják neked, de ne várd meg míg olyan mély lesz, hogy a csontodat is megtámadja és le kell vágni a lábad. A láz, a meleg bőrfelület mind a fertőzés/vérmérgezés tankönyvi tünete.
2017. máj. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!