Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Napszúrásom volt, vagy valami...

Napszúrásom volt, vagy valami súlyosabb?

Figyelt kérdés
Ma du. 3/4 5-kor kimentem borsót szedni (sajnos vastag ruha - farmer és trikó+póló - volt rajtam), nem tettem semmit a fejemre és nem kentem be magamat napvédővel sem. Azért ekkor, mert nem gondoltam, hogy veszélyes lehet. Még sosem volt napszúrásom. Kb. fél óra múlva éreztem, hogy szomjas vagyok, izzadok, majd nem sokra rá gyengeségérzet és remegés jött rám. Azonnal bejöttem a házba, ittam jó hideget, átöltöztem, lehűtöttem magamat. Egy darabig fájt a fejem felülről, vizes ruházom a homlokomat folyamatosan, 37,1 volt a hőm és sápadtnak is láttam magamat. Ja és enyhe hányingerem volt még ott kint. Feküdtem, most már kezdek jobban lenni. Ez napszúrás volt, vagy hőgutát kaptam, vagy esetleg valami vérnyomásos problémám van - alapból elég alacsony, volt már úgy, hogy a jó meleg kádból kiszállva elsötétült előttem a világ -gyengeség, remegés ugyanúgy, de viszonylag hamar helyre jött és nem volt fejfájás akkor. Azt olvastam, hogy a napszúrás nem azonnal jelentkezik, hanem másnap, igaz ez? Ha ez így van, akkor meg tudná mondani valaki, hogy ez a mostani mi lehetett?
2017. jún. 19. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet enyhe napszurás, a tünetek olyasmik. Elméletileg, holnapra jobban kell lenned.
2017. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy szédülés vagy hányinger továbbra sincs, viszont eléggé fáj a fejem egész nap + enyhe hőemelkedés. Akkor ez most mi lehet szerintetek?
2017. jún. 20. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet, h vmi kis gyulladás van a szervezetedben, de a melegfronttól is fájhat a fejed.

a hőemelkedés meg akár peteéréskor is jelentkezhet, lehet, h félidőben vagy a menzeszben.

nem hinném, h komoly, de ha pár napon belül nem megy le a hőemelkedésed, akkor menj el dokihoz inkább.

2017. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, tényleg fájt egy kicsit a torkom, meg a fülem a napokban, és peteérés is lehetséges. Akkor nem napszúrás?
2017. jún. 20. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, h nem igazán lehet tudni, mivel a napszúrásos tünetek pár óra alatt, v másnapra elmúlnak, akár az is lehetett. De nagyon minimális, mert a fejfájás, höemelkedés még megvan, igy lehet, h csak a gyulladást erösitette fel a nap a szervezetedben. Próbálj egy kis C vitamin kúrát nyomatni, ha nem javul a fej és fülfájásod 2-3 nap alatt, akkor meg doki. Lehet, h a füledről vannak a tünetek.
2017. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még annyit, hogy ma már egész jól voltam se fejfájás, se semmi, erre fél 3 körül csöngetett a postás, ki kellett mennem a tűző napra, egy pólót tettem a fejemre, de szinte azonnal jelentkezett a szúrkálás a fejemben, és gyengébbnek is éreztem magam. Pedig kb. 1 percet voltam kint. Hőemelkedésem is van, igaz előtte nem mértem. Akkor mégsem múlt el, vagy ráerősített? Vagy már csak beképzelem? Attól tartok, így 25 foknál melegebb időben ki sem tudok menni az utcára. Most kezdhetem előről az egészet?
2017. jún. 21. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez elég érdekes, mert lehet, h vmi napallergia féléd volna akkor? Sajna nem vagyok doki, igy nem tudok okosat mondani. Mindenesetre azért elég fura dolog ez nálad. Lehet jobb lenne elmenned a dokihoz. Reméljük, semmi komoly, de jobb az óvatosság.
2017. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát én sem értem, elég meleg volt a fejem, amikor bejöttem a házba, és már közbe megfájdult az alatt az 1 perc alatt! Szerencsére nem annyira erősen azért. Kibírható, csak idegesít, mert előtte sosem volt ilyen, és még az erős nap sem okozott eddig sosem problémát. Holnap felhívom a háziorvost mindenképp! Mindenesetre köszönöm a sok jó tanácsot!
2017. jún. 21. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!