Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gerincsérülés súlyos balesetbő...

Gerincsérülés súlyos balesetből kifolyólag! Tudnátok tapasztalatokat írni? Több infó bővebben lennt!

Figyelt kérdés
Fiatal szervezet, szörnyű nagy baleset, a " kisebb" gondokat ( alapvető reflex újratanulást és a hetekig tartó altatást és hosszú intenzív osztályon levőséget ) leszámítva milyen lehetőségek vannak ha also csigolyák sérültek, főképp egy csigolya de az porrá tört, szétrobbant az orvos szerint. Ez pontosan mit jelent? teljes idegszakadást? vagy lehet részleges? Sérült az ideg, de teljes szakadást konkrétan nem halottam kimondva. Hogy pontosan hányadik csigolyákat érint sajnos azt sem tudom, derék tájékon vannak. Csak ha valakinek van kérem ossza meg a tapasztalatát, a rehabilitáció később mennyit tud segíteni? Az orvosok kevés esélyt adnak a járásra de annyi ilyen van aki felépül súlyos sérülésből. Sajnos a lábak is sérültek és más is de a kezek mozognak a lábak egyenlőre nem. Mik a kilátások? Mennyire tud ez regenerálodni? Kérlek ha van tapasztalat írjatok, valahol olvastam, hogy L-2 alatti csigolya sérülés esetén már nem következik be bénulás mert ott ér véget az idegvelő. De olyan zavaró orvosi feljegyzések vannak a neten, hogy ahány oldal, annyi különböző kimenetel. Előre is köszi a válaszokat! Szerény véleményem szerint a remény hal meg utoljára és akárki akármit mond, érdemes a vegsőkig küzdeni!!

2017. jún. 28. 20:35
 1/3 anonim válasza:

Szerintem ezt így nem lehet megmondani. Nekem pár hónapja egy csigolyám tört el, nagyon nehezen találtam olyan fórumot, hasonló hsz-t, ami ilyen.

Keresgélj a neten olyan fórumot, ami betegséggel kapcsolatos, index, nlc, hoxa, gyk, ezeket ismerem, ott hsz-okban keress inkább, mint hogy Te írd ki a kérdést. Írhatsz privátot is, mert nem biztos, hogy pont olvassa olyan betegtárs, aki hasonló balesetet szenvedett.


Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2017. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég régi a kérdés, de ilyenkor miért nem a kezelő orvost kérdezitek? Gerincsérülés, főleg "szétrobbant csigolyatest" esetén csak az tud bármit is mondani aki látta, hogy mi van ott, pontosan melyik csigolya sérült (azt se tudjuk, hogy melyik csigolya sérült, mert nem mindegy), sikerült-e valamilyen pótlás vagy sem? Innen senki nem fog tudni neked segíteni.
2017. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fu isteni szerencseje van működik minden funkciója azóta már járni tanul :) köszi a válaszokat!
2018. ápr. 24. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!