Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történt a fülemmel? (...

Mi történt a fülemmel? ( tobbi lenn)

Figyelt kérdés
Ma a balatonban ahogy feljottem a vizbol befogtam az orrom es fujtam egyet hogy kijojjon a viz a fulembol. Hirtelen fajt es azota is faj kicsit. A dobhartyam nem szakadt be, mert az vérzett volna és zugna a fulem.
2017. júl. 20. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Az történt, hogy a befogott orr miatt túlnyomás jött létre a füledben. Ha nem múlik el a fájdalom, akkor menj el orvoshoz. A dobhártya egyébként nem feltétlenül vérzik ha beszakad, ne ebből indulj ki.


A "kijöjjön a víz a fülemből" részt nem igazán tudom értelmezni. A füledbe jutott víz a külső hallójáratban van. Azzal hogy fújsz egyet befogott orral, az semmilyen hatással nincs erre, mert a fújás után keletkezett levegő a dobhártyád mögötti részbe (középfül) jut, amivel azt éred el, hogy legfeljebb kidomborodik egy pillanatra a dobhártyád, de semmiképp nem fújod ki vele a vizet. A középfülben viszont annál több kárt okozhatsz ezzel a hirtelen túlnyomás miatt...

2017. júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fájni nem fáj, néha csak olyan mintha buborekok pukkannanak ki a fulemben.
2017. júl. 21. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!