Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Voda 40% jó sebfertőtlenítésre?

Voda 40% jó sebfertőtlenítésre?

Figyelt kérdés

Lábujjamon körmöt vágtam, volt egy kis benövésem és fájt, kissé meg volt dagadva, nehezen fértem hozzá és megszúrtam az ollóval, vérzett, fájt. Hirtelen azt se tudtam hol van valami fertőtlenítő, szóval nyakon öntöttem Finlandia vodkával. Csípett kicsit, de nem sajnáltam tőle, hadd igyon :D

Alkalmas a vodka a fertőtlenítésre?

Azóta már megtaláltam a Betadine-t is, nem tudom tegyek-e rá, mivel már rajta van a vodka, vagy közöttük nem lehet kölcsönhatás?



2017. júl. 29. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, működik valamennyire a vodka is, csak nem túl hosszú távú. Úgyértem, hogy az alkohol gyorsan elpárolod, így aztán később megint szépen el tud fertőződni a kicsi nyílt seb. Ezért jó a betadine, vagy más hasonló fertőtlenítő készítmény mert aránylag hosszú távon is kifejti a hatását.


Nyugodtan rakjál rá azt is.

2017. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!