Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek mi lehet az ujjammal?

Szerintetek mi lehet az ujjammal?

Figyelt kérdés

Tegnap tesómmal fociztunk, én voltam a kapus. Nem ujjmerevítős kesztyű volt rajtam, és a középső ujjam hátra is hajlott. Pár percig eléggé fájt, utána csökkent, de most megint előjött éjszaka. Most próbáltam hajlítani, eddig teljesen ment, mostmár egy pár milliméteres hely van az ujjbegyem és a kezem között. Bedagadva alig észrevehetően van csak, vagy talán nincs is. Nem lila. UPDATE: a középső ujjperc picit dagadt. Eltörhetett (gondolom nem), vagy húzódás/ zúzódás? Délután tudnánk orvoshoz menni


14/l,még nem volt törésem (szóval nincs összehasonlítási alapom)


2017. aug. 7. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán kis ínszakadás.
2017. aug. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt műteni kell, ugye?
2017. aug. 7. 08:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként most vettem észre, hogy a középső ujjpercnél (vagy minek hívják... Ahol a legráncosabb a bőr :D) egy picit kiáll a bőr, gondolom ezért. Ez jelent valamit?
2017. aug. 7. 10:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Meghúzódott. Ha törés vagy szalagszakadás lenne, akkor csak nagy fájdalmak árán tudnád mozgatni. Vagy semennyire.
2017. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Apám szerint semmi nincs vele, pedig rá se nézett... Persze mikor öcsémmel volt ilyesmi, azonnal rohantak orvoshoz -.- én meg csak az SZTK-ba tudnék egyedül elmenni, de az meg tudjuk, milyen, inkább azt kihagynám, mert talán nagyobb kárt okoznak, mint hasznot
2017. aug. 7. 19:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy nem lett gól.
2017. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na igen :D csak épp utána az ötödik labdánk landolt a szomszédnál, aki nem szívesen adja vissza :/ úgyhogy most egy darabig marad a gumilabda, kifogytunk a rendesből :'D
2017. aug. 7. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is megrepedt az egyik ujjpercem (igazabol levalt egy rész a középső ujjpercemről) , kicsit dagadt volt az ujjam, simán mozgattam (2 oldalt picit lila volt az ujjam), ami pocit szúrt de ennyi.

Szoval attol meg lehet tores mert nem tojsz be a fajdalomtol.

Ja es nekem begipszeltek.

Igy sem tudom teljesen behajlitani az ujjam, ugy mint a masikat, nem tudom ha ez nemnlett volna, mennyire jol forrt volna ossze.

2017. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én ügyes megint fociztam (nem bírtam ki), és eltalálta az ujjhegyem a labda... Megint fáj :/
2017. aug. 11. 20:49
 10/10 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha elmennél egy orvoshoz és megröntgeneztetnéd? Szükséged van még az ujjadra? Akarod később is használni, vagy megvárod amíg lebénul és életed végéig soha többet nem tudod megmozdítani? Egyik haverom így járt, totál merev a középső ujja és az orvosok szerint sincs esély, hogy valaha megmozduljon.
2017. aug. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!