Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Borotválkozás után piros...

Borotválkozás után piros foltok, mi a teendő? Többi lent.

Figyelt kérdés
Borotválkozás után piros foltok jöttek elő, elég sok, kicsit van csak kidomborodva, de nem sárga, vagy fehér a közepe, csak ilyen pirosas-rózsaszínes. Mi ilyenkor a teendő? Hallottam már azt is, hogy steril tűvel meg kell szórni, aztán kifele fordítani a szőrt, meg olyat is, hogy bőrgyógyászhoz menjek. Otthoni megoldás van rá? (Intim helyen).

2017. aug. 8. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Borotválkozás után én is mindig így jártam (gondolom, hogy így). Sok-sok apró, kicsit kidomborodó pötty. A borotválkozásra sokan vagyunk, akik így reagálunk. Én nem szurkálnám a helyedben, mivel azzal szabad sebet csinálsz, ami meg elfertőződhet könnyen. Pár nap alatt magától rendbe jön, bár a viszketésre készülj.
2017. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :) Tuti, hogy rendbe fog jönni? Viszketés már most meg van, nekem csak az a lényeg, hogy ne gyulladjon be.
2017. aug. 8. 23:06
 3/7 A kérdező kommentje:
Bepanthen+borotválkozás utána krém segíthet rajta? Felváltva kenegetem tegnap óta. (1 napos)
2017. aug. 8. 23:08
 4/7 anonim ***** válasza:
A fertőtlenítés is elvileg fontos, de én például ilyenkor semmivel sem kentem. Elsőre borotváltad? Mert akkor én is meglepődtem :)
2017. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem lesz semmi gond! Ajánlatos egy borotvahabot beszerezni a jövőre nézve. Nekem mindig akkor volt piros amikor sima tusfürdőt használtam borotválásnál. Holnapra már minden rendbejön vele. Remélem tudtamvsegíteni :)
2017. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, elsőre volt, rendesen meglepődtem. Köszi a segítséget, tudtál rendesen :) Borotvahab, meg lesz legközelebbre.
2017. aug. 8. 23:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Még mindig ott vannak, és ugyan úgy látszanak, nem is halványultak. Várni kell, vagy létezik az, hogy nagyobb baj lesz ebből?
2017. aug. 9. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!