Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meghúztam a nyakam, mi segít...

Meghúztam a nyakam, mi segít ilyenkor?

Figyelt kérdés
Hirtelen mozdulattal sikerült meghúznom vagy megrándítanom. A legkisebb mozdulatra sírni tudok. Nagyon fáj, raktam már rá meleg borogatást, de aztán hideget tanácsoltak. Próbáltam körözni, de semmit nem segített. Nincs itthon semmilyen krém. Az ügyeletes gyógyszertár nagyon messze van, és senkit nem tudok elküldeni érte. Milyen házi praktikák vannak rá?
2017. aug. 20. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok mindent sajnos nem tudsz vele kezdeni, türelmesnek kell lenned.

A hideg borogatás jó, pihentesd, masszírozd finoman. Alváshoz igyekezz olyan testhelyzetet választani, amiben a fájós rész nyugalomban van. Az is fontos, hogy figyelj a testtartásodra, mert ilyenkor hajlamos az ember a vállait és a nyakát is befeszíteni, attól meg csak rosszabb lesz.

Nem tudom, mennyire használnak, de ha esetleg van otthon kamilla vagy borsmenta, főzz teát - állítólag izomlazító hatásuk van.

Holnap pedig próbálj meg izomlazító krémet szerezni, annál gyorsabban semmi nem hoz enyhülést.

2017. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem tudom, hogy a tea vagy a pihenés, de kicsit már segített. :)
2017. aug. 20. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!