Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Járógipszre mikor lehet majd...

Járógipszre mikor lehet majd ráállni?

Figyelt kérdés

Párom lába (bokája) tört el 2 hete, ma délelőtt megkapta a járógipszét. De elfelejtette,, vagy nem is mondták neki (nem tudom), hogy mennyi idő múlva állhat rá a gipszére, mikortól terhelheti. Gondolom, hogy mikor köt meg rendesen a gipsz a lábán annyira, hogy már ráállhasson.


Ez ilyen rendes gipsz, műanyag sarok vana talpán.


Esetleg ha valakinek volt már ilyen, nálad hogyan volt ez?



2017. szept. 7. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Holnap már ráállhat.Egy bokatörés gyógyulási ideje egyszerű esetben is 6 hét általában. Ez a csont gyógyulási ideje. Ezen idő alatt a combizom izometriás gyakorlata, a térd és az ujjak tornáztatása, a láb felpolcolása és trombózis megelőzés kötelező. A terhelés elkezdése a törés típusától és természetesen a kezelőorvos megítélésétől függ.
2017. szept. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

nekem konyitett volt szinten bokatoresel

amint felrakta az orvos azonnal ramparancsolt, hogy manko nelkul induljak el

a korhazbol kifele hasznaltam mankot de masnapra el is dobtam

2017. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!