Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vágást hogyan célszerű kezelni...

Vágást hogyan célszerű kezelni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Megvágtam magam egy konyhakéssel, a bőrfelületemmel nagyjából párhuzamosan, így egy vékony réteg levált, de még tartja egy rész. Nagyon vérzett, egy olvasott praktika után őrölt pirospaprikát szórtam rá. Ez működött is, elállt a vérzés, viszont a bőrréteg alatt most valamennyi vér van. Hogyan érdemes kezelni?

2017. dec. 3. 00:58
 1/3 TR75 ***** válasza:

Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy ragtapasszal leragasztom, és legalább pár napig, amíg megindul a gyógyulás, csak olyankor hagyom szabadon, amikor tudom, hogy nem sértem fel újra. Közben az első 1-2 napon párszor lefújom fertőtlenítő sprayvel a sebet, aztán meg egy gyógyulást segítő sprayvel. Pár nap után, amikor már seb van rajta, és nem vérzik/levedzik, akkor a ragtapaszt elhagyom. Attól függően, hogy hol van a seb, a bőrdarabot levágom (nem jó sokáig a seben hagyni a levágott részt, mert esetleg ránőhet a sebre, meg hát ha száraz a bőrdarab, mindenbe beleakadhat és hasonlók :/).

Ha nem mély vagy nagy felületű a seb, inkább csak arra kell figyelni, hogy ne sértsd fel újra.

2017. dec. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elég lett volna ha lefertőtleníted és egy szorítókötést teszel rá, akkor elállt volna a vérzés. Pirospaprika egy nagy butaság, el is fertőzheti a sebet. Nem kell a sebre semmi, csak egy steril sebtapasz.
2017. dec. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
paprika? sírok:D
2017. dec. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!