Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a baj? Tegnap autó-ba...

Mi lehet a baj? Tegnap autó-balesetet szenvedtünk a párommal. A kocsi totál káros lett, nekünk egy karcolásunk sem. Megfogott a biztonsági öv.

Figyelt kérdés
Tegnap semmi bajom nem volt, de ma deréktól felfelé olyan mintha izomlázam lenne. A hasam, karjaim, vállam főleg a nyakamban érzem nagyon. Ha lefekszem alig tudok mozdulni. Mitől lehet ez?
2017. dec. 27. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Izomláz. Nyilván erősen befeszült a tested ütközéskor, még ha akkor ez nem is tűnt fel.
2017. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Talán a felsőtested izomzata hirtelen nagy igénybevételnek volt kitéve, ahogy ellensúlyozni próbálta a lassulást és előrecsapódást. (Masszázs után is lehet hasonló izomláz.) Jó eséllyel el is múlik nemsokára. Ostorcsapás sérülésnek nézz utána a neten, vannak erről képek, ábrák, videók, ennek lehetett kitéve a szervezeted, ez egy sokkhatás azért.
2017. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Egyszer belémjöttek hátulról. Közvetlen utána semmi bajom nem volt, papírokat elintéztük, hazamentem és aludtam. Utána meg két napig olyan voltam mint valami droid: csak törzsből tudtam fordulni.


Valószínűleg nálad is ugyanez a helyzet, nagyon durván befeszültek az izmaid.


Azért ha bármi egyébre utaló jelet tapasztalsz, akkor azonnal menj orvoshoz.

2017. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a stressz jön ki most így rajtad, de ha nem javul holnapra, vagy romlani kezd, akkor nézesd meg magad, biztos, ami biztos.
2017. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Izomláz, de akár gerincsérülés is lehet. Ha holnapra nem múlik el, akkor érdemes orvoshoz fordulni.
2017. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Velem is ugyanez volt. Kb egy hét és elmúlik. Izomfájdalom, megfeszült, pluszban az ülshez nyomott erősen, ütés. Mi fejre álltunk a kocsival, úgy csúszott 200 métert, én ültem az anyós ülésen, fejjel lefele lógtunk. Csak egy karcolás volt, a szüleim n is vittek orvoshoz, mert akkor apámbak elvették volna a jogosítványát.

Utolsó előtti! Nyilván stresszes heluzet, de nem attól fáj neki, csak divat rámondani.

Ha gerincsérülés lenne, az azonnal liderült volna.

Full gyanez volt, alig bírtam elfordulni is. Azóta is hálát adok a biztonsági övnel, aminek az életemet köszönhetem.

2017. dec. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Úgy érzem egy hangyányit javult. 😊
2017. dec. 28. 08:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Őrült mázli amúgy meg. Sajnos egy utóbaleset nagyon durva sérüléseket tud okozni.


üdv

egy tűzoltó

2017. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!