Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Volt egy ganglion műtétem....

Volt egy ganglion műtétem. Jövőhéten kontroll. De tudni akarom mire számíthatok a dokitól. Esetleg aki túlesett már ilyenen vagy hasonlón az válaszol? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A hónap elején műtöttek ganglionnal (egy szerdai nap).

Minden jól ment .. másnap ki is engedtek.

Szombat este enyhe dagadást tapasztaltam, de még nem fájt.

Hétfőre viszont úgy ettem a fájdalomcsillapítót mint a cukorkát .. Borzalmasan meg volt dagadva csuklótól lefelé a kezem és fájt (lüktetett).

Kedden volt kontroll, mondtam a dokinak mi a helyzet és rögtön újranyitotta a sebet. Azt mondta én már haza nem megyek. Még aznap újraműtött. Másnap kötéscsere volt és mikor megláttam a vágást majdnem kibuktam .. Akkor mondták, hogy begyulladt az első műtét után a seb.

Tegnap engedtek ki a kórházból (volt egy 3. műtét most a hét elején amikor a nyílt sebet összevarrták).

3 hétig alsó gipszet hordtam.

Most csak egy ragasztás van rajta. Viszont még mindig dagadt a kezem és nagyon kicsi mozgástartománya van a kezemnek. Jött a gyógytornász is hozzám ..

Mikor múlik el a dagadás?

Sok időbe telik míg újra használható lesz a kezem és csuklóm?

Sportolhatok e még (súlyemelés és küzdősport)?

Valakinek ilyen vagy hasonló történet? Doki mit válaszolt?

Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett; zöld pacsi mindenkinek aki "normális" válaszokat add!!



2018. febr. 3. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Önmagában most gyakorlatilag neme gy klasszikus Ganglion műtét felépülési idejéről van szó, hiszen nálad nem várt szövődmény lépett fel.

A dagadás ilyenkor még sajnos normális. Tudsz rajta segíteni ha nem lógatod a kezed és amikor csak tudod felkötöd.

Egyébként a későbbiekben ez semmit nem fog befolyásolni, így nyugodtan sportolhatsz és súlyt is emelhetsz. Fokozatosan kell majd magad terhelni, tehát nem fogod tudni és nem is szabad majd akkora súlytól kezdened amit eddig is bírtál, de pár hét és el is fogod felejteni mi történt.

2018. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ment a zöld
2018. febr. 4. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!