Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet ebből később baj?

Lehet ebből később baj?

Figyelt kérdés

Idén lesz 2 éve, hogy egyik haverom fejbedobott egy kb 2 ököl méretű kővel. Nem szándékos volt az eset, rosszkor voltam rossz helyen. A koppanás hangjára még a mai napig tisztán emlékszem. Nem esett ki semmi mindenre tisztán emlékszem. Azonnal mentünk kórházba, mert eléggé vérzett. Kb fél órával a történtek után értünk be egyből fogadtak is, először akarta varrni a doki, de végül azt mondta, elég lesz a nyomókötés. Szóval lefertőtlenítették, meg kaptam ilyen gombócot, ami 3 napig kellett, hogy a fejemen legyen, addig volt bekötve. Utána semmi kontrollra nem kellett mennem, vagyis nem mondta. Röntgenre nem küldött el, azt mondta, nem vészes. 2-3 hónappal később volt röntgenezve a fejem, de az más miatt. Gondolom ha valami lett volna, az látszódott volna azokon a képeken. Illetve volt ultrahangozva is. Mostanában néha fáj, de nem tudom, hogy a bőr, vagy esetleg alatta e, viszont nem pont ott, inkább kicsit mellette, általában csak akkor ha fogdosom. Volt már ott pattanás is. Lehet azért fájt? Ha most megfogom nem fáj, inkább kicsit érzékeny, és a seb alatt a csonton ilyen kis kiugrás van ez volt már akkor is amikor leszedtük a kötést, szóval ez semmi, gondolom ha meg volt repedve a csont akkor úgy forrott össze. Egyébként is nagyon egyenletlen a fejem búbja :D


Amire szeretnék választ kapni, hogy az ilyen sebek később mint ez később el e fertőződhet, vagy valami rosszindulatú nyavaja fejlődhet e belőlük az ütés által? Vagy ami később kihathat az agyra? Ilyenektől nagyon parázok.



2018. febr. 18. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Durva, hogy nem röntgeneztek meg. A koponyalapi törés miatt még a legártalmatlanabb esetben is kötelező a koponya röntgen.


Na de szerintem ne parázz ezen, nekem egy nagy heg van a felszakadt fejemen. Azóta még szét is nyílt kb...de a dudor ott van, pedig varrták is.


Időjárás, front okozhat húzódást pl...


Azért háziorvoshoz elmehetnél, de szerintem nincs komoly bajod.

2018. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy ha elfertőzödött volna 2 év alatt már 10x kijött volna a gond.
2018. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!