Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Komolyabb horzsolásra jó a...

Komolyabb horzsolásra jó a körömvirágkrém?

Figyelt kérdés

Súlyok estek az ujjamra (több méterről több kg) pár hete, a sebész megnézte, szerinte nincs törés, sem egyéb probléma, leszámítva a lejött bőrdarabot az ujjamról, ami a balesetkor nagyon fájt egy napig.


Napokkal ezelőtt történt a baleset, pár napja már varrosodott a seb, de mivel kb egy négyzetcenti bőrfelület viszonylag mélyen leszakadt, ezért az első héten be se tudtam hajlítani az ujjam, csak minimálisan (a sebész vélhetőleg ezt is a leszakadt bőrfelületnek tudja be), jelenleg az ujjbehajlításom "ára" a felrepedt varrosodás.


Tehát a sebem bár szépen gyógyul, pár naponta egyre enyhül a fájdalom, ma már alig és olykor fáj csupán, de a bőrfelületet tekintve egy kb kettéhasadt varr látszik, közte érzékenyebb, pirosas, mélyebben fekvő bőr "vájat" látszik, tehát ahol a varr felszakadt, az ujjam hajlítása miatt.


Továbbra is dolgozom fával.


A kérdésem, hogy ilyen körülményeket tekintve a körömvirágkrém megfelelő-e a célra? Ugyanis a sebész azt mondta, hogy semmi teendő nincs, csupán megfelelő kenőccsel kenni, hogy gyógyuljon a bőt.


Én laikusként arra gondolok, hogy netán hidratálni kell, és ezek szerint talán ilyen kenőcs kellene, de a sebész semmi konkrétat nem javasolt, hanem hogy kérdezzem a gyógyszerészeket a gyógyszertárban.


Azonban van itthon körömvirágkrém, és a leírása szerint pont ilyen esetekre jó. Azonban akiknek van tapasztalat ilyen sérülés esetén körömvirágkrémről, avagy szakember, kérném szépen, hogy erősítse meg, vagy beszéljen le engem a körömvirágkrémtől attól függően, hogy melyik a helyes eljárás. Ha mégse jó, akkor kérnék másik ajánlatot. Jelenleg nincs pénzem kenőcsökre, szóval ha jó a körömv., akkor azt használnám.



2018. márc. 7. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha nincs pénzed másikat venni, akkor minek javasoljunk? :P

Egyébként jó a körömvirág, ilyen régi sebnél már majdnem mindegy szerintem. Amúgy nem kellene nagyon drága krém, pl. a Neogranormon is jó ilyesmire, vagy a Betadine krém.

2018. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért érdekel többféle, mert a jövőben lehet h lesz pénzem, hasonló esetnél. (Persze "neadjaisten" a sérüléseket, ha nem muszáj.)


De főleg az érdekelt, hogy jó-e a körömv. vagy hatástalan és feleslegesen kenegetném magam. Szóval megfelelő rá. Köszi. :)


És így, hogy varrosodott a seb, így is hatásos a körömv? Meg hogy a varrosodás megtört, így is használ?

2018. márc. 7. 20:50
 3/5 A kérdező kommentje:
És ehhez még egy kérdés: seb mellé kell kenni? Vagy bele a sebbe? Mi a helyzet friss seb esetén, és a mi a helyzet bevarrosodott sebnél?
2018. márc. 7. 20:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a vart már nem kenném, mert akkor nem tud annyira száradni. Max. nagyon vékonyan.

A nyílt sebbe körömvirágot nem tudom, lehet-e kenni, inkább csak a szélére tenném. A jövőre nézve: a Betadine-t nyugodtan lehet a sebre kenni, sőt, kell is. Meg eszembe jutott még a Dermazine krém, az is nagyon jó, és szintén bele kell kenni a sebbe.

2018. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2018. márc. 9. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!