Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Pihentetni vagy erőltetni...

Pihentetni vagy erőltetni kéne a bokám?

Figyelt kérdés
Egy hete megrádnult a bokám, nagyon feldagadt és fájt is.Rà 3 napra kezdett elmúlni a duzzanat és a fájdalom is. Pihentettem jegeltem, csak akkor sêtáltam vele ha szükséges volt.4 napra rá megpróbáltam ráálni, többnyire sikertelenül. Sajnos tegnapelőtt elestem, azóta sokkal jobban fáj és nemhogy ráállni nemtudok a levegőbe tartás is rohadtul fáj. A lesérülés ehy hete történt, erőltetnem kéne(meg kéne próbálni ráállni vagy meg pihentetni? kérlek válaszoljatok. Nagyon el vagyok veszve

2018. márc. 18. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem erőltetni. Menj be sebészetre, megröntgenezik, és adnak tanácsot is.
2018. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, elfelejtettem írni, hogy voltam sürgőssségin ahol igazából semmit sem mondtak, járókerettel és mankóval járok. Az a baj, hogy midnenhol mást írnak valahol az, hogy 4-5 nap után már rá kéne állni valaahol azt, hogy több hét után, de köszönöm a választ
2018. márc. 18. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne terheld semmiképp. Csak oda ugrálj el, ahova nagyon kell, pl. wc-re.

Holnap szerezz be egy rögzítőt, nem olcsó mulatság, de megéri, gyógyászati segédeszközboltban lehet kapni. Receptre olcsóbb valamivel, szóval megpróbálhatod felíratni a sebészeten. Azért is jó lenne visszamenni, mert hátha most normálisan megvizsgálnak, amire az is ok, hogy elestél.

Sajnos előfordulhat, hogy megint nem foglalkoznak veled rendesen, de azért hátha... Mindenre kérdezz rá, amit nem mond el magától a doki, ugyanis a betegjogok között van a megfelelő tájékoztatás joga is. (Mi a baj, mit lehet tenni, milyen kezelések vannak stb.) Valószínűleg egyébként pihentetést és valami krémet fognak javasolni, pl. Flectort. Saját tapasztalatom, hogy a friss Aloe vera nagyon jó, szóval ha van otthon ilyen növényetek, akkor vagdoss belőle naponta többször egy-egy kisebb darabot, és kend be vele a bokádat.

Ha szerencséd van, akkor kb. egy hét múlva visszarendelnek kontrollra.

Ha meg kifogsz egy ütődöttet, azt fogja mondani, hogy terheld nyugodtan. Nehogy hallgass rá, én is így jártam pórul sok évvel ezelőtt.

Majd írj, hogy mi történt. :)

2018. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Pont holnapután megyek vissza, szerencsére rögzítő már van:) Majd jövök a fejleményekkel
2018. márc. 18. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Megröntgenezték? Mi lett az eredmény? Én kb. 3 évvel ezelőtt estem le a lépcsőn, azt hittem, csak megrándult. Másnap magán helyen röntgeneztettem, mert nem akartam a munkából hiányozni (fáslizva jártam dolgozni), és azt mutatta, hogy nincs eltörve. Próbáltam pihentetni, fásliztam, stb. Rá egy évre kellett teljes test röntgen ízületi gyulladás miatt, ami kimutatta, hogy a bokámból letört egy apró csont és nem is forrt vissza. Szóval amikor először röntgenezték, nem látták. Azóta is fájdogál időnként az a bokám. Szóval próbáld meg kiharcolni a rendes ellátást, mert én is utólag tudtam meg, hogy meg kellett volna még UH-val is nézetni, mert csak az mutatja ki a részleges szalagszakadást. Szóval, ha a holnapi napot úgyis orvosokra szánod, járd ki magadnak a rendes ellátást. A másik, hogy pihentetni és tehermentesíteni kell a lábat. Borogatni lehet, de éjszakára nem szabad rajta hagyni a borogatást - reumatológus orvos mondta - mert nem tesz jót. A borogatás, jegelés akkor használ, ha folyamatosan, kb. félóránként cseréled. "Bedunsztolni" nem szabad. Én a gyógyulás után is hosszabb ideig még ilyen rugalmas, zokniszerű, felhúzható fáslit viseltem orvosi tanácsra.
2018. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pihentetni.
2018. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A diagnózis:dist.mall.lat.1.d

Elvileg ez jobb külboka húzódása de nem biztos mert sajnos nem mondták meg

2018. márc. 19. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!