Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapott egy kutya. Valóban...

Megharapott egy kutya. Valóban érdemes orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Reggel az egyik ismerősöméknél voltam, nemrégiben 1 hete tenyésztőtől vásároltak egy 5 hónapos kiskutyát. Játszottam vele és játékból megharapott, ami vérzett is. A seb egy 2 cm hosszú nagyon vékony kis vágáshoz hasonlít. Természetesen a harapás után kifertőtlenítettem, kitisztítottam a sebet. Nos a kutya az ismerősöm édesapja (aki vette) szerint minden kötelező oltást megkapott. Azt mondta nem kell, orvoshoz mennem, az én édesanyám is hasonlóan vélekedik. De viszont egy kis internetes keresgélés során azt találtam, hogy igenis kellene mennem ügyeletre. Szerintetek?

15/F



#kutyaharapás #beoltott kutya megharap
2018. márc. 31. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát.. valószínű egészséges a kiskutya, így nincs értelme orvoshoz menned. Más lenne, ha egy ismeretlen kutya harapott volna meg, aki veszett,habzó szájú, beteg stbstb. Bár 5 hónaposan veszettségellenit még nem kapott.. de azért az észrevehető lenne, ha veszett lenne
2018. márc. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Bár 5 hónaposan veszettségellenit még nem kapott."


Normális esetben legkésőbb 16 hetes korában megkapta.

2018. márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olvastam ezzel kapcsolatban pár dolgot, úgyhogy inkább elmentem ügyeletre, biztos- ami biztos. Végülis elmondtam a doktornak a sztorit, bekötötte, befertőtlenítette, de nem kaptam se tetanuszt, se semmi más egyebet. A kutya meg biztosan be volt oltva, azóta már jobban beszéltünk a gazdájával. Elvileg minden kutyának 4 hónapos koráig meg kell kapnia az oltásait. Köszönöm mindenkinek, legalább én is megnyugtattam magam.
2018. márc. 31. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban 16 hetes korig meg kellett kapnia, elnézést, tévedtem.

Összekevertem azzal, hogy 6 hónappal később kell kapni az ismétlőjét, utána pedig évente.

2018. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Mi lett a harapással vègül ?
2021. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!