Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokasérülés után futás?

Bokasérülés után futás?

Figyelt kérdés

Úgy 3 hete durván kibicsaklott a bokám és megrándultak a szalagok.

Nem volt súlyos, csak 1-2 napig sántítottam, kisebb mértékű fájdalom engedte, hogy rá tudjak állni,de pihentettem, kenegettem ugye és hordtam bokaszorítót és kötést. Mostanra már jónak tűnik, csak kissé feszül ha nyújtom.

Újra el szeretném kezdeni a futást,kezdő távban és tempóban, ilyen sérülés után mikor lehet elkezdeni, hogy ne rosszabbodjon ?


2018. ápr. 2. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. még három hetet várnék.

Ezalatt pedig gyógytorna, hetente legalább háromszor. Ha megteheted, menj el egy profi gyógytornászhoz, aki egy jól felépített rendszerrel begyakoroltatja az összes mozgást.

A feszülés egyébként természetes ilyenkor, mivel három hétig le volt szorítva. Nagyon óvatosan nyújtogathatod, tudod, spicc, pipa, spicc, pipa... Naponta többször is, pár percig alkalmanként.

2018. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!