Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen orvos foglalkozik, ha...

Milyen orvos foglalkozik, ha van ilyen kimondottan a lábakkal? Október 30 óta. Valami nagyon nem stimmel. Hová forduljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen orvos foglalkozik, ha van ilyen kimondottan a lábakkal?

Október 30-án az első jeges úton totál megborultam biciklivel satufékkel lejtőn lefelé.

Akkor azt mondták zúzódás.

Valami nagyon nem stimmel. Annyira fáj, hogy sokszor sírni tudnék. Pedig jól tűröm a fájdalmat. Október 30-tól szinte egyfolytában fáj néha kegyetlenül.

Hová forduljak?

Köszönöm a segítségeteket!



2018. ápr. 11. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkeppen meg kell rongeneztetni, ortopedia? Sebeszet?
2018. ápr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg annyit hozzatennek, edesanyamnak egyszer tortent valami a bokajaval es mivel nem diagnosztizaltak megfeleloen csak joval kesobb derult ki torott volt es rosszul forrt ossze. Azota is faj neki...
2018. ápr. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es jól írja. Olyan orvos nincs, aki csak lábakkal foglalkozik. Ha ennyire fáj, a kettő közül valahová kérj időpontot. Ortopédia, sebészet.
2018. ápr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ha bemész a balesetire (járóbeteg-rendelés) és kivárod azt a pár órát, ott is elküldenek röntgenre legelőször. Akkor már többet tudsz. Onnan irányítanak tovább. Szerintem szalagszakadás, az gyógyul ilyen nehezen. Vagyis nem tud gyógyulni, mert elszakadt. Porcleválás is lehet, több oka is. Törés biztos nem, mert már aznap a balesetin kötöttél volna ki. Ennyit tudtam segíteni. :)
2018. ápr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Balesetire akkor kell menni, amikor az eset történt. Menj el hàziorvoshoz, kérj beutalót ortopédiàra. Esélyes, hogy sokàra kapsz csak helyet, és fôleg ha ennyire rossz, érdemes meggondolnod, hogy magànba mész.

Soha ne vàrj ennyit vele màskor! Persze, nem kell mindennel orvoshoz rohangàlni egybôl, de a leírtak alapjàn neked àllandóan egy min. 8/10es fàjdalmad van, ami élhetetlen hosszú tàvon. Ne hidd soha, hogy a te fàjdalmad kevesebb màsénàl.

Nem vagyok orvos, vagy medikus, de csatlakozva az elôzôhöz, én is azt tudom mondani, hogy ez valószínûleg szalag vagy porcsérülés lesz. Egy félig leszakadt, esetleg letört porcdarab sok gobdot tud csinàlnibegy ízületben. Ha szalag szakadt volna, akkor tobbször tapasztalnàl instabilitàst és esetlegesen egy rossz lépéstôl luxalodna az ízület. Ha részlegesen sérült, az porcsérülés nélkül màr nem szabadna szerintem, hogy ekkora gondot okozzon. Törésre nem tudtàl volna rààllni.

Egy szakorvos el tud végezni fizikàlis vizsgàlatokat, amikkel meg tudja àllapítani, hogy mi a baj, és ennek megfelôen kezelni a problémàt. Menj el mielôbb szakrendelésre.

Ha esetleg tudok segíteni, írj nyugodtan PMet.

Sok sikert!

20/L

2018. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

traumatológia, sebészet, ortopédia, angiológia, neurológia.

október 30-án traumára/sebre kellett volna menni, most először háziorvoshoz mennék a helyedben, mivel ő menedzseli a te betegutad. sajnálom, jobbulást.

2018. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!