Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bedagadt a lábam a gipsz...

Bedagadt a lábam a gipsz alatt, aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
6 napja van gipszben a bal lábam bokaficam miatt. Tegnap egészen lötyögött a gipszben, most viszont be van dagadva. Ödémásodás könnyen lehet, viszont félek a trombózistól... :/ kaptam erre injekciót amúgy, bár ma egy órával később szúrtam be ez lehet baj? Vagy inkább az h sokat ültem ma.

2018. ápr. 15. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem amiatt van, hogy egy órával később adtad be. A trombózis veszettül fáj, azt észrevennéd. Igyál sok folyadékot azért, hogy híguljon a véred, és polcold fel a lábad.
2018. ápr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat ültél, attól simán lehet. Nekem miután levették (törés után,) még hetekig dagadt, ha sokat lógattam.

Polcold fel, és pihentesd sokat, járógipsszel se erőltesd.

És a sok ivás tényleg segít, sokan abba a hibába esnek, hogy nem isznak eleget a vizesedés miatt, így a szervezet még több vizet igyekszik raktározni.

2018. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már sokkal jobban vagyok, nem is fáj már, hordom a bokarögzítőm. :D néha kicsit duzzadtabb, de hát sajnos muszáj ülnöm, szakdoga miatt.
2018. máj. 3. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!