Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyhogy begipszelték a fiam...

Hogyhogy begipszelték a fiam lábát?

Figyelt kérdés

Tesi órán kibicsaklott a bokája, ezért bevitték az SZTK-ba. Amikor már odaértem, tolószékben ült és gipszben volt a lába. Pedig csak a biztonság kedvéért vitték be, tudott is rajta menni, és a röntgen után kiderül hogy nincs is eltörve. Csak mondták neki, hogy begipszelik és kapott is egy "járógipszet", vagyis nem fekvőt, de nincs rajta járósarok. Érdekes. Elvileg egy hónapig kell hogy rajta legyen. Vennünk kellett neki mankót, iskolába ugyanúgy mehet. Nem is fáj neki, nincs különösebb panasza.

Már ennyiért is begipszelik a gyerek lábát? Biztos be kellett? Van valakinek hasonló tapasztalata?

Pedig hétvégére kirándulást terveztünk, így viszont nem tudom, hogy hogyan fogjuk abszolválni...


2018. ápr. 17. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Talán ha elolvasnád a zárójelentését? Ott minden le van írva. Csak úgy hobbiból nem gipszelnek.
2018. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első, nem vagyok én ebben biztos. Nekem is be akarták gipszelni a domináns karom könyékig egy el sem tört kisujj miatt (az orvost nem érdekelte a röntgenes véleménye). Eljöttem és kész, azóta sincs semmi baja az ujjamnak.


Igaz, én törésnél sem engedem a gipszelést, elég ósdinak és felesleges kínzásnak tartom sok esetben (mert pl. combcsonttörésnél hagynám, ott nem elég a heveder, de csuklónál felesleges gipszelni. ha kisgyerek és mozgatná, akkor megértem, hogy gipszelik, de hogy felnőttnek fel se ajánlják a humánus módszert... persze a nem gipszelhető kulccsontnál is van normális és borzalmas megoldás is).

2018. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem csak törésnél gipszelnek. Ez teljesen rendben van így.
2018. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


2-es, ha már megszólítottál: gondolom, fiatal vagy még. Ha nem engedted begipszeltetni a domináns kezed, az a te saját döntésed. A sebész látta, hogy nincs eltörve, de sokféle ok miatt mégis javasolják, hogy ne mozogjon. A te esetedben a kisujjad. Kár volt, mert lehet, hogy most nincs baja, de 50 felett lehet, hogy bánni fogod. Amúgy semmi közöm hozzá, csak gondoltam, leírom, mert később lát(hat)od kárát.

2018. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es, egy kisujj majdnem törést, és egy boka bikicsaklását - amint JÁRNOD kell minden nap, terhelned - ne hasonlítsad már össze!


Kérdező: mivel az ínszalagok megnyúltak, esetleg szakadtak is, persze, hogy gipszelik, hogy valami tartsa azt a lábat, levegye róla a terhelést.

Nekem csak meghúzódott a lábfejem, de másfél hétig rögzítőben közlekedhettem.

2018. ápr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet részleges szalagszakadása van a fiadnak.
2018. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!