Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mind a két alkarom leégett...

Mind a két alkarom leégett (napégés), elég vörös, csak érintésre érzékeny, tanács hogy felgyorsítsam a gyógyulást/kellemesebbé tegyem a helyzetet?

Figyelt kérdés

2018. máj. 11. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Aloe vera gél, sudocrem, szerintem neogranormon is jó rá
2018. máj. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos egyik sincs itthon, nem szoktam ilyeneket használni + nem is számítottam rá.. Szerencsére nincs láz se semmi egyéb, első napégésem, picit aggódom mert sok helyen említik ,hogy elég egy eset is valami csúnyább (3 betűs dolog) kialakulásához évek múlva...
2018. máj. 11. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, és tejföl sincs otthon? Azt hamar betudsz szerezni a boltból. Én mondjuk soha nem használtam mert nem szoktam nagyon leégni, de édesanyámat nagyon megtudja kapni a nap akkor szokott rá tejfölt tenni.
2018. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen leégsz akkor is minimális a bőr rák esélyrá


Gyógyszertárak délig nyitva vannak ott vegyél irix-et vagy panthalolt.


Lesz olyan idióta aki azt mondja majd, hogy tejfölt rakj rá, na azt NE CSINÁLD!


Mivel a tejfőlben gombák vannak (az alakítja át a tejet) az égési sérülés meg a bőr hámrétegének a sérülése, gyakorlatilag nyílt sebnek számít. Tehát fertőzést össze lehet szedni. Nyílván sok esetben a azért nem fertőződik el mert a szervezet tesz ellene. De jó pár esetben elfertőzödött már.

2018. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2018. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!