Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan csillapíthatnám a pánikot?

Hogyan csillapíthatnám a pánikot?

Figyelt kérdés

Mindig mikor beütöm valamim, egyből bepánikolok és túlreagálom az egészet.

Pl:

Beverem a lábam. Egyből megállok, megfogom a sérült testrészemet és mindig a legrosszabbra gondolok. Ilyenkor olyan mintha nem én irányítanám magam. Össze-vissza járkálok és félek, hogy mi lesz. Ha van valaki mellettem, akkor remegve mesélem el neki, hogy mi történt. A legrosszabb amikor el is sírom magam.

Eltelik egy kis idő, lenyugszom és "felébredek". Utána rájövök, hogy nem történt semmi, csak beütöttem.

Hogyan tudnám leküzdeni, hogy ne pánikoljak be egyből ennyire?



2018. máj. 20. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden gonoszkodás nélkül írom: ha esetleg ilyenkor arra gondolnál hogy mások milyennek látnak ilyenkor, az segítene? Mert ahogy magam elé képzeltem, hogy valaki sírva-remegve panaszolja nekem, hogy beütötte valahová a lábát, aminek semmi következménye sem lett, csak megtörtént... hát legjobb esetben is nyafkának, hisztisnek, gyerekesnek látnám az illetőt. Ha erre koncentrálnál, az segítene kikerülni a spirálból?
2018. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy segítene

De azért köszönöm.:)

Ez így tényleg hülyén hangzik.

Nem vagyok az a hisztis fajta, szimplán csak kérdezgetem, hogy mivan ha eltört..mi van ha... stb.

Ilyenkor nem is tudom irányítani, hogy mit mondjak,mit csináljak. Gyorsabban veszem a levegőt,hadarok...

Próbáltam légzőgyakorlatokat csinálni, de nem jött be..

2018. máj. 20. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!