Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 3 héttel bokatörés után ezek...

3 héttel bokatörés után ezek normális dolgok?

Figyelt kérdés
Eltörtem a bokám, pár napig volt sínben, utána 2,5 hétig hagyományos fekvőben, de már nagyon untam, zavart, nehéz volt és lötyögött benne a lábam, így kértem műanyag gipszet, amit bár nem szívesen, de fölraktak. Eléggé érzékeny volt még, de már nem fájt annyira, viszont ezt az új gipszet elég szorosnak érzem és több helyen fáj is benne a lábam, 2 hétig még nem terhelhetem elvileg. Ami még eléggé aggaszt, hogyha csak felállok és kimegyek mankóval vécére, ami 15 mp max, annyi idő alatt is teljesen elsötétülnek a törött oldalon a lábujjaim, és csak felpolcolás után áll vissza. 3 hét után nem igazán kéne már ennek lennie vagy igen? Vagy csak akkor fog elmúlni, amikor már ráállhatok és óvatosan elkezdek vele járni? Pedig röntgen alapján elvileg jól forrnak a csontok, csak bosszant, hogy 3 hét után is érzésre alig érzek javulást, most meg a friss gipszben, ami kicsit szorít, pláne. Köszi a válaszokat.

2018. máj. 24. 04:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Túl szorosan tették fel a gipszet, elszorítja a vérkeringést. Csere, mielőtt még nagyobb baj lesz.
2018. máj. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia, nekem 2 hete műtötték a törött bokámat.

Én is ezen aggódom hogy ha akár 5 percre felkelek egyből lilul nagylábujjam és a második. A többi nem.

Holnap megpróbálom elérni az orvost hogy mit mond rá.

Ráadásul a fél lábfejemen érzéketlen a bőr, de közben nagyon zsibbad is.

Biztos hogy nem szorítja semmi, mivel még az első felvágott gipszemmel vagyok, így szinte a fél napot kibontva fekszek.

2018. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A szorítást már én sem érzem, meg ez a lilulás akkor is volt, amikor a hagyományos gipsz volt rajtam és már lötyögött. Szerdán lesz 4 hete, hogy eltört, de a mai napig ha csak kicsit is kimegyek valahová vagy lógatom, ugyanúgy elszíneződik, nekem az összes lábujjam, gondolom mert odatódul a vér. Sikerült beszélned az orvossal, ha igen, mit mondott? Remélem, hogy ez általános dolog, bár lassan 4 hét után nem is tudom. Mához egy hétre kezdhetek el vele járni, utána csak helyreáll, mert azért kicsit aggaszt a dolog és ilyenkor fáj is a bokám környékén.
2018. máj. 28. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!