Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért zsibbad és pirosodik-lil...

Miért zsibbad és pirosodik-lilul a lábam gipszben, amint függőlegesben van?

Figyelt kérdés

Csütörtökön gipszelték be a lábamat, mert sportnapon rosszul léptem suliban, viszont nem volt röntgenorvos ezért nem tudják mivan a lábammal. Biztos ami biztos raktak rá egy fekvőgipszet.

Na most addig oké hogy vízszintesben kell tartani és addig nincs is semmi gond, max itt ott nyomja a lábam de mindig megtalálom a legkényelmesebb helyzetet. Na de amikor kimegyek mosdóba, vagy kajálni, nagyon elkezd zsibbadni a lábam és sötétebb is lesz a színe mint a másiknak. Azt szeretném kérdezni ez normális?


A másik, hogy kaptam Fraxiparine véralvadásgátló injekciót, nem probléma ha csak péntektől tudtam elkezdeni? (1nappal rá miután megkaptam a gipszet) Azóta persze meg volt mind2, és ma este jön a 3. A 10ből.

18/f



2018. máj. 27. 11:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem érzem szorosnak, ha akarom még a bokám is tudom mozgatni.
2018. máj. 27. 11:45
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Most akkor jól értem, röntgen nem készült, de mégis fekvőgipszet kaptál? Hogy lehet ez?

Menj vissza a kórházba, röntgeneztesd meg. Keress normális orvost. Ne haragudj, a színével kapcsokatban nem tudok tippelni, talán azt, hogy valahol bent mégiscsak szorít, vagy olyan probléma van a lábaddal, amire a gipsz nem megoldás.

2018. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Készült röntgen, de csak CD-rol nezte a sebesz, mert a röntgenorvos nem volt ezért nem tudott kiállítani semmit.
2018. máj. 27. 12:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta az alapján nem lát törést de 1 hét múlva tud pontos választ adni.

Én is tudom kész röhej a magyar egészségügy.

2018. máj. 27. 12:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Az biztos? Fájdalmaid vannak amúgy?
2018. máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*Az biztos. Pont.
2018. máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Alapból nincsen, ma mankóval elmentem az orvosig igazolásért ami egy fél km kb. Várom már, hogy leszedjék a gipszet, kezd kényelmetlenné válni már..
2018. máj. 28. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!