Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megégethettem uv led lámpával...

Megégethettem uv led lámpával a körmöm?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy szoktam itthon magamnak zselés körmöt építeni, ugye ez UV lámpa alatt köt. Mostanában elég sokszor éreztem hogy amikor bent szárad a zselé a körmömön egy kis égető érzést, ilyenkor rögtön kihúztam egy kicsit, de ettől függetlenül még így se múlt el rögtön az égető hatás. És ma az egyik körmömet építettem, betettem száradni és éreztem az égeető érzést, ezért kihúztam a kezem, de továbbra is égette az anyag a körmöm, nagyon fájt aztán kihűlt, de körmöm picit még mindig fáj, létezik, hogy megégettem alatt? Másnak is volt már ilyeen?

2018. máj. 29. 23:11
 1/2 anonim válasza:
51%
Használtál már valaha pillanatragasztót? Mert ha nem, akkor próbáld ki és rá fogsz jönni😂
2018. máj. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

-Kicsit későn jövök de annyi baj legyen. :D-


Tudomásom szerint fizikailag ténylegesen nem képes égési sérülést okozni egy körömkészítésre alkalmas UV lámpa, legalábbis sosem hallottam/olvastam ilyen esetről.


A zselé, ahogy magad is írtad, a lámpa UV fénye alatt köt meg.

Az anyagban az uv fény hatására egy kémiai reakció indul be, ami következtében az anyag megszilárdul.

Ez a folyamat generálhat hőérzetet, de tényleges égést nem okoz!


Normál esetben ha ezt érzed, kiveszed a kezed a lámpa alól, picit meglegyezed és visszateszed, többet nem fog égetni.

(sok terméket úgy reklámoznak egyébként, hogy nem éget, de a tapasztalat azt mutatja, hogy szinte kivétel nélkül mind ilyen hatást vált ki, de a lényeg, hogy azon kívül, hogy picit kellemetlen, teljesen ártalmatlan).



Viszont azt tartsd szem előtt, hogy ha túlzottan elreszeled a körömlemezt határozottan "égetőbb" lesz az érzés, mint mondjuk "normál esetben".

Elképzelhető, hogy te a kelleténél jobban megreszelted a körmödet és emiatt nem akart elmúlni az érzés.


Mindig csak nagyon enyhén bolyhosítsd fel a körmöd, mert nagyon komoly és nehezen kezelhető károkat okozhatsz vele magadnak sajnos. Youtubeon rengeteg videó van a helyes reszelési technikákról, javaslom, hogy nézz meg néhányat és így tuti nem lesz gond a továbbiakban. :)

2018. nov. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!