Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megrándult a bokám, honnan...

Torro Botond kérdése:

Megrándult a bokám, honnan tudom hogy sérült az inszalag?

Figyelt kérdés
Tegnap edzésen (foci) megklöktek és rosszul léptem , befele bicsaklott a bokám és nagyon nagyot reccsent , akkor perpillanat nagyon megijedtem mert az ilyen reccsenéseknek általában törés a vége de megröntgenezték és aztmondták nincs eltörve , azt mondták jegeljem és felírt valami gyulladáscsökkentő kenőcsöt is a doki viszont azt is mondta hogy a mivel a röntgen nem mutatja ki nem tudja megmondani hogy a bokaszalag sérülte komolyabban , az lenne a kérdésem hogy van valami nyilvánvaló tünete annak hogy a bokaszalagom súlyosabban megsérült? Illetve ha nem akkor mennyi idő lenne kb a gyógyulás , rá tudok állni , nyilván picit bicegek , tudom mozgatni a lábfejem viszont nem olyan sokat de még meg is van dagadva remélem csak azért nem mozog tökéletesen.

2018. jún. 9. 13:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi ha családorvos felír fizioterápiát azért kell nekem fizetni vagy nem?
2018. jún. 9. 13:55
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno doki állapította meg. Ha nem bízol az orvosban, akkor lehet, érdemes lenne felkeresni egy másikat.
2018. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát az probléma hogy elég szánalmasak itt a sörgősségi orvosok , szarnak bele szóval mindenképp elmegyek még a családorvoshoz vagy egy jó fiziohoz :/ csak azért nyilván én is megnyugodnék ha ki tudnám zárni az inszalag komolyabb megnyúlásának az esélyét.
2018. jún. 9. 15:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, a doki szerint, részleges szalagszakadásom volt, de nem annyira súlyos, hogy gipsz kelljen. Viszont hat hétig bokarögzítőt kellett hordanom. Ezt fel sem ajánlotta? Amikor mész, nincs olyan érzésed, hogy nyomban el akar hagyni a lábfejed?
2018. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyan nincs viszont mikor lépésnél ahogy hátrakerül a jobb lábam és hajlik vissza a lábfejem akkor iszonyúan fáj a külső fele a bokámnak , a csapatorvos azt mondta ha a duzzanat lemegy és még mindig fáj akkor biztos hogy baj van az inszalaggal
2018. jún. 9. 19:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasottak alapján nekem is hasonló volt. Nekem begipszelték könnyített gipsszel, viszont csak a bokám, és végig lehetett mennem is vele. Elvileg ilyenkor általában ezt szokták. Szerintem nézesd meg mással, hogy megbizonyosodj, hogy nem sérültek meg a szalagjaid. Ha nem tudsz meg újat, akkor gondolom a fizioterápián majd befáslizzák vagy tesznek fel kinesio tape-t.
2018. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy a fáslis válaszomat miért törölték... :) Nyilván addig szenvedjen a kérdező, amíg orvoshoz nem jut. Biztos csak ártana neki a fásli... Tényleg vicc, ami mostanában ezen az oldalon megy.
2018. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es: teljesen egyetértek, nekem is töröltek már egy csomó hasonló dolgot... Vicc. És igen, egy biztos, tényleg jót tenne neki a fásli.
2018. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kötögetem vizes fáslival és jegelem napi 3-4 szer , a duzzanat lennebb jött viszont a bokám alatt megjelent egy vízszintes lilás-kékes sáv és elég csúnyán néz ki , hétfőn megyek egy magánorvoshoz aki remélem jobban megnézni mint a sürgösségi bohócok ;/
2018. jún. 11. 00:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Uhh.. Ez a lilás sáv nem túl jó jel, főleg ennyi nap után, sajnos valószínűleg komolyabb gondra utal. :/ Szalagokkal lehet valami, de kisebb törést sem lehet kizárni. Szerintem akár rögzítést és tehermentesítést (mankók) is javasolhatnak. Majd írj, mit mondtak.
2018. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!