Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fekvőgipszben normális ha már...

Fekvőgipszben normális ha már egy nap után egy kicsit lötyög a gipsz?

Figyelt kérdés
nagyon fel volt tegnap dagadva, felpolcoltuk.. ez azt jelenti hogy már lejjebb ment a duzzanat?

2018. jún. 15. 20:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a lábfejre, bokára vonatkozik
2018. jún. 15. 20:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lement a duzzanat. Viszont így semmit sem ér a gipsz, én legalább felhívnék egy orvost megkérdezni, nem kellene-e újra gipszelni (szerintem igen).
2018. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jártam, hogy 2 hétig alig aludtam valamit, mert úgy szorított a gipsz. Egyébként normális, ha be volt dagadva.
2018. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt jelenti. Holnapra meg még jobban lötyögni fog. :D


Viszont nekem rossz tapasztalatom volt hasonló helyzetben (bokaszalag-szakadás), kifogtam egy szakbarbár dokit, aki levetette a gipszet a 3. napon, de nem rakatott fel újat, sőt, azt mondta, hogy rögzítővel terheljem nyugodtan, és semmilyen kezelésre nem küldött el. Ezeket csak 10 hét után kezdtem el "protekcióval", amikor még mindig nagyon fájt. Közel két és fél év volt a teljes gyógyulás. :(

Úgyhogy ha esetleg nem gipszelik újra, akkor írass fel rögzítőt, és két hétig le se vedd. Terhelni sem szabad egyáltalán, tehát ne állj rá még otthon sem. Lehet mankóval ugrálni, vagy székkel csúszkálni, ezek baromi kényelmetlenek eleinte, de egy idő után egész jól bele lehet jönni. :D

2018. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jún. 15. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!