Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Égési sérülés, mi a teendő?

Égési sérülés, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Leforráztam a kezem, a középső ujjam és a mutatóujj és a gyűrűsujj szélét.A középső ujjamon lett egy kb. körömnyi hólyag, szóval elvileg másodfokú az égés. Fél 5 körül történt a baleset és azóta vízben áztattam, mert a falat tudnám kaparni, ha kiveszem. Most próbálkozom vele, de nagyon fáj ha nincs vízben. Ezzel szükséges elmenni orvoshoz?
2018. jún. 19. 09:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem kell egész nap áztatni, csak a forrázás után 15-20 percig. Körömnyi hólyag esetén felesleges orvos, de vigyázni kell, hogy ne fertőződjön el. Vegyél a gyógyszertárban égésre való sebtapaszt és azzal fedd be az ujjaid amíg sebesek. Nekem 1-2 hét kellett mire rendbejött.
2018. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!