Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Felemeltem egy nehéz tárgyat,...

Felemeltem egy nehéz tárgyat, és most fáj a gerincem felül a hátam közepe felett. Ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Remélem semmi gond nem lesz.

2018. júl. 6. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A hátizom meghúzódhatott kicsit, vagy a csigolyák mentek arrébb. Egy egyszerű gyakorlattal kiderítheted, utána jobb lesz talán. ülj le a padlóra. Tedd a bal kezed a jobb válladra, a jobb kezed bal válladra, majd feküdj hanyatt de ne lassan, hanem viszonylag hirtelen.
2018. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hátcsigolyák közti porckorong mechanikus hatása a csigolyák közül kiinduló, a hátizmokat beidegző idegeket érintő esemény. Erősíteni kell a hátizmokat és nem kell nehéz tárgyakat emelgetni. Aktuálisan lehet enyhe vírusfertőzés hatására létrejövő enyhe ideggyulladás megjelenési formája is. Aszpirin vagy ibuprofen típusú gyógyszer használhat (illetve érdemes kipróbálni a gerincnyújtó padot (bár szakorvosok ellenzik)..
2018. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma már egyáltalán nem fájt! :)
2018. júl. 7. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!