Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan kezeljem a megnyúlt...

Hogyan kezeljem a megnyúlt boka szalagomat? Mit tudok csinálni ameddig festek? (Már fel van porcolva)

Figyelt kérdés
2018. júl. 6. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Mármint amíg fekszel? És fel van polcolva?

Mitől nyúlt meg?


Amúgy olvasni, tanulni, netezni, zenét hallgatni, nyelvet tanulni/gyakorolni, rajzolni, így kapásból.

2018. júl. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ameddig fekszem.Futás közben félre léptem.Lesz valami további baja a lábamnak ha napi 7-8 alkalommal ugrálok egy 8-9 métert?((közben a levegőben a lábam)
2018. júl. 7. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltál vele orvosnál? Ha nem, akkor menj el azért, még ha késve is. Igaz, általában nem szoktak nagyon alaposak lenni (csinálnak egy röntgent, megállapítják, hogy nincs törés, és a külső "nyomok" alapján közlik, hogy szakadás vagy ilyesmi).

Pihentetést, polcolást, jegelést szoktak javasolni, ill. rögzítőt.

Nekem már mindkét bokám volt szakadva (a külső bokaszalagok), és nagyon trehányak voltak az orvosok, de a másodiknál már volt rutinom, így nem hagytam magam rábeszélni, hogy korán elhagyjam a rögzítőt, meg a gyógytornát is sikerült kiharcolnom még időben.


Az ilyen kisebb "lógatásoktól" nem lesz bajod szerintem. Valahogy el kell jutni a mosdóba például. Nekem volt kölcsönmankóm, azzal teljesen jól lehet közlekedni. (Akár térdben behajtott lábbal is, így mégsem lóg annyira.) Viszont nagyon nyomja a kezet, így hosszabb távokra kesztyűt kellett hordanom az elsőnél, és még úgy is fájdalmas volt. Persze lakáson belül nincsenek hosszabb távok.

Viszont a másodiknál felfedeztem a széket, mint közlekedési eszközt. :D

Szőnyeg kivételével bármilyen padlófelületen kiválóan csúszik, de van az emelgetős módszer is. :D

(Tehát a sérült lábaddal rátérdelsz a székre, és úgy tolod vagy emeled lépésenként. Lassú, de ilyenkor úgyis ráérünk sajnos...)

Aztán, mert én elég "hiperaktív" vagyok amúgy, meg találékony is, egy pár dolgot meg tudtam oldani. Hátha neked is jól jönnek az ötletek, és ezekkel is kevésbé fogod halálra unni magad (plusz a szüleid is örülni fognak):

- A mosogatóhoz két szék, az egyiken ültem, a másikra raktam a lábaimat. Tehát nem lógott egyik sem. Így ugyan oldalról, tehát törzsfordítással, de kiválóan el lehet mosogatni. :)

A csöpögtetőről lepakolni meg szimplán a széken fél lábbal térdelős póz is alkalmas.

- Porszívózás: sajnos csak az ágy(ak) körüli részen működik: az ágyon hasra fekve (és szükség szerint arrébb feküdve vagy körbe forogva) gyönyörűen körbe lehet porszívózni az ágy(ak) kb. egy méteres környékét; egyik kéz porszívóval a másikkal támaszkodsz a földön, ahol már szükséges. :D

Lábak ízlés szerint kinyújtva vagy térdben behajlítva. (Ez egyébként egy baromira kényelmes helyzet, amit bármikor felvehetsz, ha már elfeküdted a hátsódat. :) Én olvasni is szoktam ilyen pózban, és akkor a legkényelmesebb, ha a könyv a földön van.)

- Bármit le lehet pucoválni szintén két székes megoldással, pl. íróasztalt, számítógépasztalt, szekrényeket, ablakpárkányt, hűtőt - persze ülve mindent csak addig a magasságig, amit viszonylag kényelmesen elér az ember; afelett pedig megint a rátérdelős pozíció szükséges.

Tehát egy normál takarításhoz képest egyedül a "felállunk a székre", "felmászunk a létrára", "ráállunk a konyhapultra" lehetőségek esnek ki.

(Ha szívesen csinálsz ilyesmit, vagy akár már csak unaloműzőként, akkor egy jó tanács: fabútorokra a bútorápoló spray a legjobb, azt csak ráfújod a felületre, és aztán törölgeted... De megfelel egy általános tisztító spray is, amit üvegre és csapokra, mosogatóba stb. is lehet használni; ezek párszáz forintos cuccok, és már csak néhány rongy kell hozzá, hogy órákra lefoglalja magát az ember. :)


További ötletek (én négy hétig voltam itthon, egy hétig csak a lakásban, és utána is csak rövidebb távokra jártam ki):

- kiváló lehetőség a selejtezésre: egy-egy fiókot visz az ember az ágyba, és két kupacba lehet szortírozni a megtartandó, ill. a kidobásra ítélt cuccokat (füzetek, levelek, számlák, akármik);

- szintén van idő a felsőruházat válogatására próbával együtt, mivel ezt lehet ülve, felpolcolt lábbal: kinőttem vagy nem, tetszik-e még vagy nem stb.

- ha kertes házban laksz, akkor simán kimehetsz az udvarra/kertbe egy pléddel és néhány párnával, kint ugyanúgy tudsz felpolcolt lábbal ülni/feküdni, és friss levegőn vagy, meg lehet bambulni a felhőket, bogarakat, madarakat. Emeletes ház esetén ez csak akkor működik, ha nagyon közel van hozzátok valami zöld terület, tehát párszor tíz méteren belül, ahova még el tudsz mankózni/ugrálni.


Egyébként nekem kicsit belilult, mert nem polcoltam elég magasra, de ez rövid idő alatt elmúlik. Viszont azóta is mindig párnán nyugtatom a lábam az ágyban, mert tök kényelmes.

2018. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.Voltam már orvosnál.
2018. júl. 8. 00:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Megerősíteni ,mert legközelebb megint kimegy ,és ecetera. Stepp. Esetenként egy 17 cm magas lépcsőre,ha meggyógyultál.Napi több százat.
2018. júl. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
100%
Mindenképp használd a rögzítő eszközt(ha kaptál),és járj el "fizikora",vagy valamilyen gyógytornára.Én elhanyagoltam,nem figyeltem oda,s a belső bokaszalag részleges szakadásából,egy komoly lúdtalpam lett...:/
2018. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 33/6 ***** válasza:
100%

Szerezz két egykezes súlyzót, és eddzed a felsőtestedet.

A mozgásigényednek jót fog tenni, és pár hét edzés látszani is fog rajtad. Ha esetleg tizenéves vagy, megalapozhatod a fizikumodat egy életre. Javaslom a tárogatás nevű gyakorlatot, akár padlón fekve. Ha bénán csinálják, úgy is hasznos, széles, domború mellkasod, klassz vállad és olyan hátad kezd majd lenni tőle, mint ifjú Tarzannak.

Hacsak a “fel van porcolva” ezt nem zárja ki. Ezt úgysem lehet órákhosszat csinálni, mellette festhetsz meg olvashatsz, meg bármi, de még aludni is jobban fogsz, ha egyszer-kétszer megdolgoztatod magad naponta.

2018. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!