Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi baja lehet a térdemnek, és...

Mi baja lehet a térdemnek, és mit csináljak, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
3 éve járok táncolni, az éven hagytam abba, és elkezdtem focizni. Nagyon fáj a térdkalácsom körül, valószínűleg a tánctól erőltettem meg, mert azóta fáj. Alig bírok leguggolni, mert amikor felállok nyilaló fájdalmat érzek a térdkalácsom körül...Mitől és miért fájhat? Nyilván nem várom el hogy profi orvosi választ adjatok, de ha valakivel történt valami hasonló, az tudna tapasztalatokat mondani hogy mit használ rá? Előre is köszönöm! :)

2018. júl. 11. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tánc, sport tönkrevágja az ízületeket. Kímélni kellene egy ideig, és persze nézesd meg orthopédián, kérj beutalót a háziorvosodtól.

Nekem egy esés után volt ilyen, lépcsőzni alig bírtam, én Rozmaringos Inno reuma krémmel kentem és Bioptron lámpával (zöld színnel) kezeltem naponta kétszer, de kb 2 hónap kellett mire elmúlt a fájdalom.

2018. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt a lámpát hol szerezted be? :)
2018. júl. 11. 14:54
 3/7 anonim válasza:
58%

Nem lehet hogy még nőlsz és attól fáj? Velem ez volt, hirtelen nyúltam meg és sokszor nagyon fájt a térdem. Nem tudtam vele mit csinálni, egy idő után elmúlt magától.

(Én a táncra nem gyanakodnék, hacsak nem valami nagyon rossz tanárhoz jártál aki nem tudja felépíteni rendesen az órát.)

2018. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát elég régóta fáj a térdem azért nem gyanakszom erre...nem hiszem hogy az ennyi ideig, vagy ilyen sokáig tart...
2018. júl. 14. 14:12
 5/7 anonim válasza:
100%
Szia! Én 8 évet táncoltam, 2 évet röplabdáztam és 3 évet vívtam. Mindezek mellett volt 1-2 apró sportsérülésem, amiket nem vettem komolyan. Soha nem mentem velük orvoshoz, mert látható jele nem volt és idővel elmúlt a fájdalom is. Most, pár évvel később kiderült, hogy ezek következtében eléggé rossz állapotba került a térdem, szóval ajánlom hogy menj el orvoshoz még akkor is ha hetek múlva nem fáj már...
2018. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi baja lett a térdednek? :/
2018. júl. 23. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én neki álltam futni, minden nap. 1-2 km kocogás, hol sprint. Tudom nem sok, de valamit biztos ért. Aztán kb rá 1-2 hétre nagyon elkezdett fájni mindkét térdem, alig bírtam menni. Álló munka mellett kegyetlen volt. Folyamatosan szedtem a fájdalomcsillapítókat. Térdem köré még gumiszallagot is raktam, ami kicsit enyhített a dolgon. Kb másfél hónap után múlt el. Azóta nem futok :D
2020. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!