Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valószínű darázscsípés. Ez...

Solo66 kérdése:

Valószínű darázscsípés. Ez normális?

Figyelt kérdés
Tegnap munka után mentem hazafele és megcsipte a térdemet egy darázs. Rövidnadrág volt rajtam, konkrétan nem éreztem a rovar testét, de így nagyjából utána nézelődtem hogy valóban az e. Fulánk nem volt bennem. Gondolom mivel gyorsan odakaptam ahol fájt, lehet "kivakartam" magamból vagy nem tudom. Először nem is gondoltam csípésre, csak arra hogy a nadrád meghúzta a lábszőrömet. De utána egy fehér duzzanat lett a csípés körül, illetve a duzzant mellett begyulladt. Tehát piros volt és égetett/szúródott. Na már most, nem tulajdonítottam neki nagy dolgot, elvégre csak egy csípés. Mióta az eszemet tudom megúsztam méh/darázs csípés nélkül. Hazamentem, megittam egy Kálciumot. És a csípést bekentem Fenistil-el. Estére szépen le is vitte a kb 4 cm átmérőjű gyulladást egy, kisujj begynyi nagyságra. Ma reggel viszont arra keltem hogy irtózatosan viszket. Megint bekentem Fenistil-el. Most viszont arra lettem figyelmes, hogy a csípés mellett van egy pici vízhólyag(?). Mitől viszket, illetve miért volt rajta vízhólyag?
2018. júl. 12. 08:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Viszketni szokott a darázs és a méhcsipés is, kenegesd a Fenistil géllel.
2018. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!