Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szalagszakadás után mi lehet...

Szalagszakadás után mi lehet a bokámmal?

Figyelt kérdés

2 éve a bal bokámban részleges szalagszakadás volt. Közel egy éve még egy. Az utóbbi után észrevettem, hogy nem úgy hajlik a bokám mint a másik. Míg a jobb lábammal gyönyörűen megy a spicc, a bal bokám csak kb ilyen 45 fokban hajlik és már az is fáj. A járásban ez nem zavart, nem is foglalkoztam vele.

1 hónapja kb. elkezdett fájni. Egyre jobban fáj, ilyenkor felveszem a rögzítőt és akkor jó. Pár napja viszont elviselhetetlen a fájdalom, nem tudok már szinte ráállni sem ha nincs rajta a rögzítő, de még abban is fáj. Mi lehet vele?

Ja és ha megpróbálom mozgatni körkörösen akkor roppan egy hangosat. Maga a roppanás nem fáj, csak érzem hogy akad. Ha pedig nem hangos a roppanás akkor fáj is.



2018. júl. 17. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp mutasd meg dokinak, minél előbb, annál jobb.

Ha nem jártál gyógytornára és fizikoterápiás kezelésekre a szakadások után, akkor valószínűleg nem is jött helyre teljesen a lábad - úgy értem, járni tudtál vele, de bekeményedtek a környékbeli izmok, vagy le is tapadhattak stb. Ettől függetlenül lehet, hogy megint elszakadt a szalagod egy kisebb részen, akár "észrevétlenül" is, tehát pl. egy kisebb félrelépés során.

Szóval menj dokihoz, addig is kenegesd Flectorral vagy valami hasonló krémmel, és ne terheld. (Nekem a leginkább az igazi aloe vera növény vált be fájdalom ellen is.)

2018. júl. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gyógytorna? Fizikoterápia? Semmi ilyesmire nem is küldtek. Kaptam egy rögzítőt aztán "jóvanazúgy".

Nem lehet hogy időérzékeny? Bár kb egy hónapja csinálja ezt :/

2018. júl. 18. 07:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyire érzékeny nem lehet.

Nekem mindkét bokám volt már szakadva, egyáltalán nem tapasztalok ilyesmit. Viszont egy ismerősöm megérzi az időjárásváltozást, de azért nem ilyen szinten, mint amit írtál.

Egyébként az elsőnél nekem is ugyanaz volt a helyzet, "jóvanazúgy", aztán a 10. hét után felhívtam egy ismerős baleseti sebészt, hogy normális-e az, hogy még mindig nagyon fáj állás és járás közben. Mondta, hogy nem normális; kiakadt, hogy nem volt semmiféle kezelés; aztán megmondta, hogy kit keressek a helyi szakrendelőben, hogy kellene gyógytorna meg fiziko... Szóval így egy kis protekcióval sikerült bejutni, és utána sokkal jobb is lett; bár a teljes gyógyulás csak nagyon sokára következett be, valószínűleg a kezdeti hanyagság miatt.

A másodiknál így már rutinos voltam, és rögtön a 6. hét után kiharcoltam a gyógytornát (a fizikót sajnos nem sikerült), meg is lett az eredménye pár héten belül.


Szóval szerintem menj el dokihoz, nézzék meg (ultrahang vagy valami hasonló), és ha nincs is semmi plusz, akkor is próbáld meg elérni, hogy legalább most kaphass valami kezelést.

2018. júl. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tegnap jártam a traumán, pont az a doki volt bent aki a második szakadásnál "kennyedbeosztjólesz" ellátott. Annyit mondott az egészre, hogy ez még attól van és elküldött. :/
2018. júl. 24. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!