Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért zsibbad az ujjam?

Miért zsibbad az ujjam?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete térköveket pakoltam ismerősömnél és mikor tettem le, nem vettem ki a kő alól az ujjamat időben és odacsaptam. Azóta zsibbad és tegnap bicikliztem és valamiért mégjobban elzsibbadt. Általában reggelente alig érzem az ujjam, aztán így napközben csak egy sima zsibbadást érzek. Mi ennek az oka? Elfog múlni? Érdemes orvoshoz látogatnom?


Előre is köszönöm a válaszokat!


ui.: Néha olyan mintha kezdene terjedni a zsibbadás. Lehetséges?


2018. júl. 20. 07:54
 1/1 anonim válasza:
100%

Nyilván egy ideget "roncsoltál", ami az ujjakban igen sok van, ott nagyon érzékeny. Nekem egyszer egy vadszilva tüske (kb.2 cm hosszú) tövig belement a tenyerem oldalsó részébe, kihúztuk, de nem múlt a fájdalom...felvágták, kitisztították, kb.9 hónapig(!) nem éreztem a kisujjam és alatta a tenyerem, bár tovább soha nem zsibbadt.

Megijedni szerintem nem kell, de ha még 1-2 hétig tart és nem múlik érdemes elmenni vele dokihoz.

2018. júl. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!