Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tudnátok segíteni? Lábdagadás...

Tudnátok segíteni? Lábdagadás sérülés után

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez az első kérdés amit kiírok ide, sajnos hasonlót nem találtam.23 éves lány vagyok. Megsérült a lábfejem 1 hónapja, fájt, nem törődtem vele és rászorítottam a cipőm ami utan bedagadt mire haza értem. Valószínűleg csak rosszul léptem és nem foglalkoztam az egésszel aminek ez lett az eredménye. Sajnos a duzzanat azóta is megmaradt és már nem tudom mitévő legyek. Történt röntgen, teljes verkép 2x és vizelet vizsgálat. Nem mutatott ezzel kapcsolatban semmit. Mindenki azt mondja ez egy hosszabb folyamat . De én már nagyon elvagyok keseredve . Ha itthon vagyok nagyjából okés de ha hosszú útra indulok ismét bedurran . Beírom Google-ra és mindenhol azt adja ki, hogy nyiroködéma . Megkérdeztem erről az orvosom aki egyébként egy sebész aki a leleteimet nézve és a lábamat azt mondta ez kizárt. Egyedül a sérülés helyén kifejezett a duzzanat de van h az egészre ráhúzódik ha megerőltetem. Egyébként látta más orvos is a SOTE-n ők se említettek semmi ilyesmit. A bokám és a vádlim egyáltalán nincs bedagadva, sőt vékonyabb mint a másik lábam. Szerintetek hihetek az orvosnak? És ha igen van valami tippetek? (Bekell vallanom azóta nem nagyon csinálok úgy semmit mert nagyon rossz érzés ha annyira bedagad . Azt mondják ez hiba. ) Elnézést, hogy hosszúra nyúlt és köszönöm előre is ha tudtok nekem valami tippet mondani.
2018. aug. 9. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad eltántorítani az orvosoktól! Panaszkodj az állapotod miatt! Egy hónap után vagy és még mindig dagad? Ennyi idő után a csontrepedésnek is rendbe kellett volna jönnie... Molesztáld az orvosokat! Cselekedjenek!
2018. aug. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat! Egyébként az orvosom aki sebész is nagyon lelkiismeretes ezt bizton állíthatom, mindig intézkedik és olyan vizsgálatokra amikre hónapokat kell várni nála másnapra bejutunk. Azt mondta nekem, hogy a nagy meleg ami most van az is rátehet erre és, hogy nem mozogtam vele egyáltalán és vizesruházom állandóan... de természetesen tovább fogok menni, bár reménykedem abban is ha jön a lehűlés ez a folyamat is felgyorsul. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2018. aug. 9. 23:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem írtad meg részletesen, hogy mi történt, ezért most fantáziálok: nem lehet, hogy ficamod van? Tegyél rá a hideg vizes borogatás mellé ólomecetes borogatást (Patikában annyi van, hogy adnak is el... Hahaha!). Gyógyulást kívánok!
2018. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát, hogy őszinte legyek fogalmam sincs ... fájt az utolsó 2 lábujjam alatti rész meg a talpélem egy kicsit, de nem foglalkoztam vele, gondoltam majd elmúlik és felvettem egy szorosabb cipőt rá mert siettem suliba. Utána mire haza értem már nagyon fájt és bedagadt.. annyira fájt, hogy mikor kérnem flectorral az is kínszenvedés volt azért is mentem el orvoshoz és ott csináltak röntgent, de semmi... külsérelmi nyoma nem volt csak az iszonyatos fájdalom, de az már elmúlt, viszont maradt a duzzanat. Már ment lejjebb a duzzanatból is az elején a bokam is nagyon csúnyán bedagadt de már csak a lábfejem olyan... ha pihentetem normálisabb meg borogatom, de ha elmegyek itthonról akkor bedagad de ugyanúgy csak a lábfejem a bokám már nem. Ha ficam lett volna azt kimutatta volna a röntgen vagy nem? Én arra gondoltam, hogy talán valami ín vagy szalag sérülhetett ott bár szakértő nem vagyok, nem tudom van e lábfejben ilyesmi ... de ugye történt vérkép és vizelet vizsgálat is, ami egy kisebb gyulladáson kívül nem mutatott mást és így semmit nem kaptam rá... Amúgy én már annyit borogattam, hogy csoda, hogy maradt bőr a lábamon :D ...
2018. aug. 10. 15:03
 5/11 A kérdező kommentje:
*kentem
2018. aug. 10. 15:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs más tippem, de azért még annyit megkérdezhetnél az orvostól, hogy nem lehet-e íngyulladás. Mondd azt, hogy ismerősöd tippelte. Legfeljebb azt gondolja vagy meg is mondja mondja, hogy hülye az ismerősöd... (Zárójelben megjegyzem - ezt a válaszát ne továbbítsad felém, nehogy sérüljön az önbizalmam vagy az önértékelésem... Hahaha!). Minden jót!
2018. aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké :DDDD Nagyon szépen köszönöm! :)
2018. aug. 10. 20:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlótüneteim nekem is voltak (fájós rész a lábujjak tövénél), de úgy emlékszem, hogy dagadás nm volt. Ortopéd orvos barátom látta és azt mondta, hogy majd elmúlik. Szerinte megerőltetéstől van (tudtommal nem volt). Igaza lett - elmúlt, és évek óta nem jön vissza.
2018. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát remélem nekem is elfog.. legalább iskolakezdésre mert ez így szenvedés lesz... :/ Egyébként lúdtalpam is van főleg azon a lábamon, ott jobban befelé áll, de eddig nem okozott problémát. Mindenesetre ha elmúlik vagy addig történik valami mindenképpen írok, hátha valaki hasonló cipőben jár. Köszönöm szépen még egyszer! :)
2018. aug. 11. 17:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Igyekezz a lábaidat helyesen letenni a földre, amikor lépsz. Legyen gondod a helyes földet érésre. Lúdtalp esetén járj sokat lépcsőn, ne mozgólépcsőn, Kapaszkodj meg egy bútorba és állj lábujjhegyre, majd sarokra. Ismételd kb. 10-szer, naponta akár több alkalomaml is! Mást nem tudok tanácsolni.
2018. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!