Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki ellen sokkolót...

Ha valaki ellen sokkolót használnak és egy másik ember hozzá ér az illetőhöz, ő is sokkolva lesz?

Figyelt kérdés

Tehat tegyük fel valakit egy profibb sokkoloval lesokkolnak de több mp-ig ugy, hogy nem bír mozdulni se.

Na most ha közvetlenül a sokkolás alatt vagy egyből utana valaki hozza er az illetohoz akit sokkolnak, az is kaphat a sokkolasbol vagy ő semmit nem fog érezni?

Mondjuk egy biztonsagis lesokkol valakit de elkapja esés kozbe mert valami éles tárgyra esne.

Nekünk anno azt tanítottak, hogy ha valakit megcsap a magasfeszültség ne érjünk hozza mert minket is meg fog. Így van ez a sokkoloval is? Bocsi lehet hülye kérdés de kivancsi vagyok.


2018. aug. 14. 01:57
 1/5 anonim ***** válasza:

"ha valakit megcsap a magasfeszültség ne érjünk hozza mert minket is meg fog"


Addig ne érj hozzá szabad kézzel amíg rázza az áram és nincs kiiktatva a rendszer.


Sokkolás után meg már nem kapsz az illetőtől semmit, ha eliskapja közben a grabancánál fogva valaki szerintem akkor sem, ezek mütyür vackok ami pont arra az egy emberre elég, nem felső-vezeték.

2018. aug. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sokkoló különben is fájdalmat kelt csak, de nem öl, szívet nem állít meg és szét sem éget.*
2018. aug. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, egyébként nem valami gagyi par ezer forintos sokkolora gondoltam hanem egy komoly minőségűre. Pl. amit a rendőrök is használnak.(bár nem itthon)

Nekem is az a tippem, hogy nem vezeti át.

2018. aug. 14. 13:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja es azt tudom, hogy nem öl. Nem is arra gondoltam, hogy ha hozzaerek egy épp sokkolt emberhez akkor komoly bajom lehet hanem, hogy érzem-e en is a sokkolast? Pl. összeesek-e vagy pillanatra lebenulok ilyesmire gondoltam.
2018. aug. 14. 14:01
 5/5 A kérdező kommentje:

Közben YouTube-on találtam jo par videót ahol sokkolókat tesztelnek es a sokkolt személyt két ember fogja csupasz kézzel. Ráadásul katonai sokkolo az egyik, szoval tuti nem vezeti at, bátran meg lehet fogni a sokkolt személyt.


[link]

2018. aug. 14. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!