Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Alig kapok levegőt és feszül...

Alig kapok levegőt és feszül a tavaly eltört orrom, van rá steribtetek lehetőség, hogy tb alapon csináljanak vele bármit is?

Figyelt kérdés
Akkor nem voltam vele orvosnál, azt mondták nem tört el, mégis borzasztó görbe lett.
2018. szept. 16. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Most utólag törjék el, vagy rakják gipszbe? Mit szeretnél? Menj el a háziorvoshoz, és kérj tanácsot. Amennyiben gyógyító beavatkozásra van szükség, az természetesen TB re megy. A szépészeti sajnos nem.
2018. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont a háziorvos mondta anno, hogy jegeljem csak, ez tuti nincs eltörve.


Igen, tudom, de sajnos nincs pénzem :(

2018. szept. 16. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Külön kell választani a külső és belső beavatkozásokat. Mivel alig kapsz rajta levegőt, ezért valószínű, hogy az orrsövényed olyan szinten elferdült, ami már akadályozza a levegő útját. Ezt megműtik, a TB is támogatja, fül-orr-gégészetre kell elmenni, nem kell beutaló sem, csupán a kartonozóban kell időpontot kérni. Viszont ettől nem lesz egyenes az orrnyerged, az már szépészeti beavatkozás, plasztika, valószínű, hogy azért fizetned kell. Én így gondolom.
2018. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a ferde orrnyereg önmagában nem okoz gondot, nem az miatt nem kapsz levegőt normálisan, hanem valószínű az elferdült orrsövény miatt. Tehát nem muszáj kiegyensíttetni az orrnyergedet, ha az orrsövényedet megfelelően helyre hozzák, akkor jól kapsz majd levegőt. A ferde orr csak esztétikailag lehet zavaró.
2018. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most akkor anno mégis voltál orvosnál? Törést röntgen nélkül nem tud megállapítani senki. Menj el fül-orr-gégészetre és mindenre választ kapsz?
2018. szept. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!