Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez csonttörés utáni ínhüvelygy...

Ez csonttörés utáni ínhüvelygyulladás vagy csak nem erősödött még vissza a kezem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


szeretnék segítséget kérni.

A kisujjam el volt törve és 5 hétig volt rögzítve (1 hét 2 ujjas gipszsín, 4 hét alusín 1 ujjra csuklóig rögzítve). 1hete vették le és járok gyógytornára, itthon is aktívan tornáztatom az ujjam és a csuklóm.


Az ujjam még fáj, meg nehezen hajlik, de most inkább az aggaszt, hogy amikor valamit megakatok fogni, vagy erősebben csinálni valamit (pl. Egy nagyobb krumplit félbevágni) akkor sokszor a csuklómtól a tenyerem közepéig valami iszonyat fájdalmat érzek, belenyilal. Nincs a kezemben erő, és sokszor érzem ezt a fájdalmat.


Ez ínhüvelygyulladás lenne, vagy akkor meg se bírnám mozdítani a kezem? Nem tudom, hogy így merjem-e tornáztatni aktívan továbbra is a csuklóm?


Köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 23. 18:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és pl. azt sem tudom megcsinálni a kezemmel rendesen, mint amikor az ujjaiddal puskásat játszol, mintha az ujjaiddal lőnél, ökölben a kéz, hüvelykujj és mutatóujj kinyútjva - így iszonyat mód húzódik valami ín a mutatóujjamnál, ugyabez van ha csak a középsőujjamat akarom teljesen kinyújtani.
2018. szept. 23. 18:41
 2/3 Skatebird ***** válasza:

Sokáig volt rögzítve, időbe telik míg újra megerősödik, ne siesd el, mert túl lehet erőltetni.

Ha be van gyulladva, attól még tudod mozgatni, csak fáj. Szerintem kend be valami gyulladáscsökkentő kemőccsel (pl: Flektor, Diclac, Fastum) és kérdezd meg a gyógytornászt.

Jobbulást!

2018. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. szept. 24. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!