Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nyak, gerinc ropogtatása káros?

Nyak, gerinc ropogtatása káros?

Figyelt kérdés

A nyakam minden kb 2 órában 1x megropogtatom balra és jobbra. Jól esik. A derekam is szoktam napi 1x reggel.

Mára tudjuk hogy az ujjak ropogtatása nem káros. Nem 1 tanulmány és kísérlet van erről. De mi a helyzet a nyakkal és a gerinccel? Köszi előre is!



2018. okt. 1. 19:02
 1/7 anonim válasza:
Én is ugyanezt csinálom, nyak, derék, ujjak, csukló, könyök, térd, boka, minden.. Én is kíváncsi vagyok, hogy mit mond ezzel kapcsolatban a közvélemény. Sose tapasztaltam semmilyen negatív hatást ezek miatt. Sőt, sokkal jobb, rugalmasabb vagyok tőle. Te mennyi idős vagy és mióta csinálod ezeket? Én 17/f, és kb 10 éve kezdhettem mostmár.
2018. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
21/F Kb 16 éves koromtól.A nyakam 19 évesen kezdtem kb. Semmi negatívot nem tapasztalok. El lazulok tőle. Jobban mozognak utána az izületeim és lazábbak.
2018. okt. 1. 23:13
 3/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Nem káros, azok csak gázbuborékok, amiket hallasz roppanni. Nyugodtan lehet csinálni.
2018. okt. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Balra és jobbra forgatva én is szoktam úgy tudom a körbe forgatás káros.
2018. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3.Adom :D
2018. okt. 3. 16:33
 6/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Valóban, a fej hátrahajtása nem tesz jót a csigolyáknak. De a többi irányba mehet bátran, csak ne törd el:D
2018. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Itt hagyom a kérdést hátha jó lesz még valakinek és megtalálja a választ.
2018. okt. 4. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!