Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ajánlanátok a könnyített gipszet?

Ajánlanátok a könnyített gipszet?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei, hátrányai, megéri egyáltalán? Kb mennyibe kerül lábra?

2018. okt. 30. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ajanlom
2018. okt. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

12 000ft (megyeszékhelyi kórház), könnyebb, jobban szellőzik, szebb.

én mindenképpen ajánlom!

hátrányáról nem tudok, maximum az, hogy pénzbe kerül.

2018. okt. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előnyei: könnyebb mint a hagyományos, szép divatos színe van :-D Hátránya az ára a másik ingyen van, nehezebben formázható. Nem csak a gipszet kell megvenni, hanem hozzá a talpat is. Nehezebb rá rajzolni :-D. Az ára attól is függ mekkora lábra kell kb.10-13 ezer forint
2018. nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem nem jött be, én senkinek nem ajánlanám a saját tapasztalataim alapján. Kézre lehet, hogy jó, de nekem a lábam sérült és elég katasztrofálisra sikeredett a sztorim a könnyített gipsszel. A következő történt:

Jeleztem a gipszelőben, hogy én ilyet szeretnék, kérdeztem, mi a módja? Mondták, menjek a boltba, mondjam meg, hogy mire kell és ők majd adnak annyi tekercset, amennyi kell (4000 Ft/db). A boltban azt mondták, hogy ők nem tudják, mennyi kell, sose gipszeltek, de csak annyi tekercset vegyek, amennyi tényleg kell, mert amit megvettem, nem veszik vissza. Kérdeztem a gipszelőt, hogy akkor szerinte saccra kb. mennyi tekercset kell? Hát 2-3, de a biztonság kedvéért legyen 3. Bevittem a gipszelőbe, ott mondták, hogy hát, lehet, hogy 2 is elég lett volna, de felrakják mind a 3-at, ezen ne múljon. Már akkor éreztem, hogy szoros, de megnyugtattak, hogy csak meg van dagadva egy picit a lábam, csak akkor menjek vissza, ha lilul, akkor levágják a gipszet és tesznek fel rendeset, egyébként csak pihentessem. Közben mondta is a gipszelő, hogy ő nem teszi fel szorosan, a saját súlyától nehezedik így a lábamra (lehet, hogy elég lett volna 2?). Meg egyébként sem szeretik ezt a gipszet, mert sok előnye nincs: fürdeni ebben sem lehet, mert ha alámegy a víz, akkor beposhad és elhalhat a bőröm, sokkal nem könnyebb, nem szellőzik (a rendes gipsz valamennyire szellőzik), nagyon merev, tehát nehéz igazítani rajta (nincs semmi "játéktere" a lábhoz igazodni, mint a rendes gipsznek) és nagyon nehéz leszedni (fűrész kell, nem elég az olló).

Pár nap alatt elmúlt a dagadás, már majdnem jó lett, de a bokámnál még mindig nagyon szoros volt illetve kezdtem úgy érezni, hogy szinte ég az egész talpam. Nem bírtam tovább egy napnál, meg egy át-nem-aludt éjszakánál, visszamentem leszedetni. Mikor levették, láttam, hogy a bokám belilult a szorítástól, a talpam csupa vízhólyag lett, ahogy a forró levegő "felégette" a bőrömet (mivel egyáltalán nem szellőzik ez a gipsz, a levegő szinte forrt odabent, nem tudott visszahűlni.)

A leszedés is volt vagy 15 perc, nagyon óvatosan csinálta a gipszelőmester, de így is 2x-3x hozzáért a bőrömhöz. Ez nem olyan fűrész, ami körbe forog, csak a feje rezeg, tehát a hozzám ér, nem vág meg, csak forróságot érzek. (És picit azért fáj az is... és 1-2 vágás-csíkot hagyott is a lábamon...) ( [link] De tényleg nem a gipszelőn múlott, volt, ahol vastagabb volt a gipsz, volt ahol vékonyabb, puhább, óhatatlan volt, hogy ne ugorjon meg a fűrész.

Mikor levették, olyan érzés volt, hogy eljött a Kánaán és arra gondoltam, hogy soha, soha többet ilyen gipszet.

Lehet, hogy a mostani nagy meleg is bejátszott (bár csak otthon voltam vele, az utcán nem és otthon sem terheltem rá, csak nagyon minimálisan), lehet, hogy az eggyel több tekercs volt a gond vagy hogy nem szellőzik a gipsz, nem tudom.

Az biztos, hogy nekem soha többet nem kell ilyen...

2019. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!