Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » [SOS] Mit lehet tenni, ha...

[SOS] Mit lehet tenni, ha valakinek a fejére zuhan a csomagtartó ajtaja?

Figyelt kérdés

Suzuki Swift "megbízható" csomagtartó ajtaja, pakolás közben anyám fejére csukódott, ami egy elég nagy súlyú fémlemez ugye még jó, hogy a burkolat, és nem a vas része. Hatalmas puklit hagyott legalább egy férfi tenyérnyit, és elmondása alapján egy órája történt, de még mindig nagyon fáj neki és rendesen érzi a szeme és arca tájékán, hogy fáj, ég. Azt mondta fél órán keresztül fogta a fejét, mielőtt el bírt volna indulni.

Egyből, ahogy elmesélte mondtam, hogy mindenképp orvoshoz és nézesse meg holnap reggel [ugyanis itt az ügyeleten kuruzslók vannak még szerintem orvosit se végeztek, többszörös tapasztalatból...], szükséges-e, vagy csak egy egyszerű sérülés ami magától elmúlik? Nem tudom mi az agyrázkódás meg a többi tünetei ami történhet ilyen mértékű sérüléstől fej tájékon nem vagyok orvos, szóval olyanokat kérek válaszolni minnél hamarabb aki ért a témához. Esetleg fájdalom csillapító módszereket [jegelésen kívül, az már megvan] örömmel fogadnék. Előre is köszönöm az összes választ.



2018. nov. 6. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Sürgősségi azonnal nagyobb baja is lehet
2018. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp doki! Nem biztos, hogy agyrázkódás, de ilyen súlynál jobb ha látja doki.
2018. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a gyors választ, viszont mint írtam a sürgősségin elég veszélyes arcok játszanak doktorosdit, nem-e baj, ha inkább megvárjuk a reggelt, és a dolgát értő házi orvoshoz megyünk?
2018. nov. 6. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenkepp vidd be meg most!

Max bent marad megfigyelesen de ha ne adj isten meg is tortenik vele vmi az ejszaka alatt ott tudnak segiteni!

2018. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
megvártuk vele mégis a reggelt, elmentünk orvoshoz és azt mondta semmi baj nincs, és igazából sürgősségin se tudtak volna mit mondani erre csak, hogy jegeljük. Hál égnek nem lett semmi baj.
2018. nov. 7. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!