Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől remeg a bal csuklóm?

Mitől remeg a bal csuklóm?

Figyelt kérdés
Elestem. Lehorzsoltam a kezem. Inkább a jobb oldalamra estem. Kicsit fájnak a kezeim és a lábaim, de nem vészes. Viszont esés után nem sokkal észrevettem, hogy ha a bal csuklóm megpróbálom hátra hajlítani, akkor remeg és nem hajlik be teljesen. Ilyenkor ha erőltetem, akkor a felkarban apró fájdalom ritkán előfordul. Az a kezem most kissé gyengébb is. Lehet az ijedtség, vagy kicsit megütöttem? Ha nincs deformitás, nem is fáj nagyon, nem duzzadt meg, az is lehet törés? Vagy valamilyen trauma érte? Ha nem lesz nagyobb változás jó irányba, akkor holnap irány orvos.

2018. nov. 11. 21:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Mégis csak elmentem a balesetire. Nincs törés. Jegelni kell és pihentetni. :)
2018. nov. 12. 01:49
 2/3 anonim ***** válasza:

örülök,hogy most nincs törés. de ajánlom figyelmedbe a sajkacsont törés-sel kapcsolatos információkat.

Én is pont így ráestem a csuklómra ,ugyanugy hátrafelé nehéz volt hajlítanom mint neked,elmentem dokihoz röntgen nincs törés hurrá :D majd eltelt 5 hét és még mindig nem tudom rendesen hátrahajlítani a csuklóm,kis fájdalom hüvelykujj alatt vissza mentem dokihoz kértem szépen röntgent 4irányból megröntgezete a csuklóm és kiderült hogy sajkacsont törésem van na kaptam gipszet.Csak jóindulatból irtam le mert ha elnézik ilyesmi később nagyobb szövődmények lesznek belőle.ez csak info neked.de én a helyedbe 2 hét múlva ismét vissza mennék dokihoz kérnék 4irányú röntgent megint a csuklómra hátha sajkacsontörés.sajnos ez egy alattomos törés.

2018. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy sajkacsont törést leggyakrabban az okoz, ha az ember kinyújtott tenyérrel esik. Na nálam ez lehetetlen, mivel mozgássérült vagyok, eleve ki sem tudom nyújtani a tenyereim. Ráadásul nem is érzékeny az a terület és már nem is remeg. Egyébként mondta a doki, hogy ha nem javul, 7-10 nap múlva mennyek vissza, gondolom ezért. :)
2018. nov. 12. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!