Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elég csúnyán megégettem a...

Elég csúnyán megégettem a lábam, keletkezett rajta egy tenyérnyi égési hólyag, muszaly vele orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés
Már négy nap is eltelt azóta, első nap iszonyatosan fájt, azóta már teljesen elviselhető a fájdalom. Még nem fokadt ki, igyekeztem rá vigyázni, hogy minnél tovább tudjon gyógyulni. Amennyiben kifokad, akár véletlen akkár magától, ennyi idő elteltével is kénytelen vagyok orvoshoz menni, vagy már gyógyulhatott annyit, hogy otthon is kezelhető legyen a továbbiakban?

#fertőzés #hólyag #égési hólyag #égési hólyag kezelés
2018. nov. 16. 06:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Tedd át a kérdésed az egészségügybe.
2018. nov. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
37%

Bár eltévesztetted a kategóriát, gondolom nemsokára helyére teszik és ott többen fognak tanácsot adni.

nem kell orvoshoz menned vele, ellenben nem lenne baj ha megtennéd. A legegyszerűbb ha kikeresed a háziorvosod telefonszámát - vagy egy kollégájáét aki délelőtt rendel nálatok és felhívnád. Csak ő fog tudni neked olyan választ adni ami megnyugtathat. Ha azt mondja majd az ORVOS, hogy csak kezeld otthon tovább, használj a sebre fertőtlenítőt spray vagy krém, kenőcs formában akár és fedd le lazán a sebet, hogy ne ragadjon bele a kötés de ne is szennyeződjön - akkor tedd azt. Ha viszont azt javasolja hogy inkább menj be és mutasd meg neki mert elég nagy már az égési sérülés - akkor menj be hozzá.

2018. nov. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy százalékos felosztás amit égési sérülések súlyosságára használnak. Egy tenyérnyi égett felület 1%-ot tesz ki. Neked másodfokú az égésed. A helyedben én elmennék az orvoshoz, mert jelen pillanatban elfertőződhet, ellátást igényel. Ha a seb nem megfelelően gyógyul be, akkor heg fog maradni utána, ami akár egész életedre ott marad. Ha gyógyszert is használsz rá, akkor eredményesebb lesz a gyógyulás is. A fájdalommal sajnos nem lehet mit kezdeni, az égési sérülések azok amiket a kábitásos módszeren kívül semmivel sem lehet csillapítani (ez mondjuk azoknál lényeges akiknek a testfelülete nagy része megégett).
2018. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azért vicces, hogy itt is lepontoznak. Már tényleg mindegy hogy mit írok le. :)
2018. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!