Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Létezik ínhüvelygyulladás az...

Létezik ínhüvelygyulladás az Achilles-ínban?

Figyelt kérdés
Egy ideje rendszeresen fájdalmat érzek mindkét lábamban a sarkamnál, az Achilles-ín tájékán. Mintha gyulladás lenne. Létezik ilyen? Elképzelhető, hogy ez van? Nagyon félek, mert úgy tudom, hogy az ínhüvelygyulladást begipszelik, és akkor mindkét lábam begipszelnék? Tényleg így van? Lehetséges hogy ez a baj?
2018. nov. 20. 20:17
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
Igen létezik.Inkàbb az achilles sérülést szokták gipszelni.Először ultrahang vizsgálat történik,ezzel döntik el a további kezelést.Menj nyugodtan orvoshoz, először a háziorvoshoz, ő majd elirànyit a megfelelő szakrendelésre
2018. nov. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Mi lett a labaddal?

Ma voltam maganrendelesen, nekem is mindkettő nagyon faj. Holnap reggel az orvos begipszeli mindkét lábam a kórházban 6 hetre.

Nagyon felek, fekvőgipszem lesz ráadásul és nem kelhetek fel.

Annyira bepanikoltam hogy azt nem kerdeztem ilyenkor bent kell e maradni a kórházban?

Csak mert két fekvőgipszben hogy megyek haza?

Most mindkettőre műanyag csizmát tettek és két mankót kaptam holnapig. Már ez is borzalmas :(

2019. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Hátha valakinek hasznos lesz, bent vagyok a kórházban, mindkét lábam térdig be van gipszelve. Fekvőgipsz, felkelni nem lehet egyáltalán. Két hetig kell bent feküdni, utána mehetek haza további 4 hetet feküdni.
2019. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Jaj ne :( én most megyek orvoshoz ugyanezzel. Alig tudok járni úgy fajnak a labaim. Maganban megyek a dokihoz, ott gipszbe nem tud tenni, ugye?

Tuti ez a gond mert már egyszer volt az egyik labamban.

És milyen az a műanyag csizma amit tettek a labaidra? Nagyon fajt?

Én nem szeretnek sem gipszelest sem semmi ilyen kötést mindkét labamra, mankót végképp ne :(

2019. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Gipszbe nem tud maganrendelesen tenni de nem is az orvos gipszel hanem a kórházban egy gipszelő.

Ha szükséges akkor kapni fogod a gipszet mindkettőre. De azt írod hogy alig tudsz járni, szóval megváltás lenne neked a pihentetés.

Nekem is nagyon fajtak a labaim és ahogy megszoktam a gipszet és elfogadtam hogy ez van, viselni kell, onnantól jobb lett.

Ra nem allhatok, itt a kórházban szigorúan magasra polcoltak mindkét lábamat és fekudnom kell. Egy nap egyszer mikor jön a barátnőm akk9r egy 10-15 percre atultetnek toloszekbe és úgy sétálunk egyet.

Ez van. Ha nem hordom a gipszet akar műtét is lehet belőle ami után pedig szinten gipszelnek úgyhogy..

A műanyag csizma az tényleg olyan volt mint egy nagyon nagy és vastag csizma. De azt csak másnapig kellett viselnem amíg nem tettek gipszbe. Mankó pedig azért is kellett hogy tudjak rajtuk járni plusz tehermentesítsen.

Fekvőgipsz után visszateszik majd a rögzítő csizmát és ismét par hetig abban leszek de járni már szabad majd.

Ha gipszet javasolnak menj bele és bird ki, mást nem tudsz csinálni.

Hidd el par nap a gipszben fekve és már kevésbé fog fájni.

Hova mész orvoshoz, Pest?

2019. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Uristen ez szörnyen hangzik :O fel se szabad kelni egyáltalán?

Debrecenben elek, itt megyek orvoshoz most fel 1-re. Te Pesten?

Ha netalantan gipszbe kell tenni nem lehet kérni szerinted hogy hazamehessek vagy csak egy lábamat tegyek gipszbe?

Vagy ilyen műanyag rögzítő miért nem jó? Azt nem lehet kérni gipsz helyett?

2019. jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Igen, én Pesten vagyok kórházban.

Felkelni nem szabad, mivel fekvogipszet kapsz, ra se tudnál állni, nem tesznek sarkat se a gipszre. Fel kellett fekudnom egy ágyra a gipszeloben, ott ramtettek a gipszet, felhúzták a labaimat ilyen hevederrel és onnantól nem kelhettem fel. Jött az ápoló kaptam a katetert, szaradasig ott voltam aztán feltoltak ide az osztályra.

Egy másik srác is van ezzel itt de neki műteni is kellett.

Külön gipszeles hülyeség mert akkor dupla annyi idot fekszel. Fel 1 gipsszel se kelhetsz szóval..

Műanyag rogzitot nem engedi az orvos mert azt a beteg úgyse viseli úgy mint egy gipszet nekem ezt mondta az orvos. Raallsz, leszeded, ergo nem pihen úgy mint egy gipszben.

2019. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Begipszeltek mindkét lábamat pénteken délután. Maganrendelesrol beutalt a kórházba gipszelesre. Bent is kellett maradnom, talán pénteken hazaengednek.

Felkelni nem lehet, nekem toloszek sincs, hogy kicsit felkeljek, csak fekvés felpolcolt lábakkal.

Nekem ez 8 het lesz, akkor lesz csak gipszlevetel. Illetve ezt leveszik és az orvos azt mondta valószínűleg még par hetre jarogipszet fogok kapni :(

Neked hogyhogy csak 6 het? Te nem kapsz jarogipszet utána?

2019. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Épp most akartam kérdezni mi a helyzet veled.

Hűha, a 8 het tényleg kemény főleg hogy utána meg hetekre jarogipszben leszel..

Nem vagyok orvos de neked rosszabb állapotban lehettek a labaid, nekem azért nem ez volt hogy alig tudok ráállni.

Én azt hittem majd ír ra kenőcsöt vagy max rögzítőt kapok. Kissé megijedtem mikor mondta a doki hogy akkor mindkét lábamat be kell gipszelni. Főleg hogy fekvőgipsz végig.

És mit mondott a jarogipszben hogy fogsz járni? Mankóval gondolom. Csak mert két gipszben nem lesz olyan egyszerű.

Nekem itt a toloszek és napi egyszer felkelhetek. Egy fel óra logatas nem tesz rosszat a labaimnak. Bár igazán akkor sem log mert a széken felteszik egy ilyen felhajthato labtartora.

2019. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Te hogy vagy? Hogy bírod a fekvest? Én nagyon rosszul. Nem tudom mi lesz 8 hetig. Ráadásul ülni se tudok csak feküdni mert ha log a lábam akkor faj.

Kerdeztem a dokit a jarogipszrol azt mondta ne arra készüljek hogy majd setalgatok vele sokat mert nem szabad max WC-re ki lehet menni meg kicsit felkelni vele. Ja és nem mankó lesz mert azt mondja az két gipsznel instabil hanem jarokeret :/ mondjuk ez meg sok idő mert csak augusztus 30an teszik fel a másik gipszeket :(

2019. júl. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!