Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Benőtt köröm, mit lehet tenni?

Benőtt köröm, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Benőtt köröm a nagylabujjamon. Fáj nagyon ha hozzá érek, harisnya is volt rajtam az is mintha kikezdte volna. Olyan mintha belenne gennyesedve is kicsit és piros is. Nem tudom mit csináljak. Eddig mindig ha kicsit is benőtt a körmöm azt kitudtam vágni körömvágó ollóval. És most nem merek hozzá se nyúlni mert fáj és mint mondtam úgy tűnik mintha begyulladt volna nem tudom. Mit csináljak? Orvoshoz nem igazán mennék ha van más megoldás erre. Segítsetek kérlek. :( nagyon megvagyok ijedve.

2018. dec. 1. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Sebészetre elmész és levágják a fél körmöddel együtt. Soha többet nem fog utána benőni.
2018. dec. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én úgy szoktam megoldani, hogy a benövő rész közelében belevágok a körömbe, középtájékon kezdve menve a benövés irányába, mintha le akarnám vágni a körmömet, viszont megállok 1 ponton, majd húzom tovább a kezemmel. A vágás vonalának mentén tovább jön le a köröm, majd a benőtt rész is lejön vele együtt. Tehát mintha belevágnál a papírba, majd tovább tépnéd. Nekem is volt olyan, hogy megduzzadt, belilult stb., fájt is eléggé, de ezzel mindig meg tudtam oldani orvos nélkül.
2018. dec. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A sebészeten kivágják, visszanő, fél évenként újra mehetsz a sebészetre.

Nekem lézeres körömműtét volt a megoldás 30 év szenvedés után. Áldom azt a barátomat, aki ajánlotta.

Keress rá Dr Pesthy Dénes nevére, akkoriban ő csinálta legolcsóbban.

2018. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Áztasd ki a lábad és ha felpuhuolt a körömágy szépen nyúlj alá valamiel és huzogasd ki, ha kijöt akkor ki tudod vágni majd
2018. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Pedig muszáj leszel elmenni sebészhez, ha nem javul. Betadinnal kötözd be, az leviszi a gyulladást. Plasztikai sebészetre menj, ott jól megcsinálják, aztán valószínűleg nem lesz vele tobbet bajod. De a lényeg, hogy BETADIN!!! Meg áztasd jó sokáig 🤗
2018. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NigelB ***** válasza:

És később nagyjából egyenesen vágd le a körmöd. Ha nagyon ívesen vágod, akkor nő alá, mert a köröm széle belül gyorsabban nő, és lesz egy kiálló hegyes része, ami meg növéskor belefúródik a húsba. Ezért fáj. Ezt a hegyes részt kell valahogy eltávolítani (pl hegyes csípőfogó). Fájni fog az biztos. Ha nem bízol magadban, szakemberre kell bízni.

A Curiosa kenőcs nagyon jó utána. Fertőtlenít, segíti a sebgyógyulást (jó mindenféle horzsolásra, kisebb sebre is).

2019. júl. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!